866. Nem is gondolnánk, mennyi előnnyel jár a komposztálás
A kerti komposztálás az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy személyesen is tegyünk valamit bolygónkért és gyermekeink szebb jövőjéért!
A kerti komposztálás az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy személyesen is tegyünk valamit bolygónkért és gyermekeink szebb jövőjéért!
A reumás megbetegedések, melyek az ízületek, az izmok, az inak merevségét és fájdalmát okozzák, a világon minden hetedik embert érintenek.
2009. május 7.: Növényvédelmi előrejelzés. Márciusban még úgy látszódott, hogy komoly hátrányban van a természet a szokásos fejlődéssel, aztán az átlagosnál melegebb áprilisban felgyorsult minden.
Olyan növényvédelmi megoldást ajánlunk, amely nem jelent veszélyt a hasznos szervezetekre, nem halmozódik fel az élelmiszerekben, alkalmazásuk során nincs munka- és élelmezés-egészségügyi várakozási idő, így akár szüret alatt is alkalmazhatók.
Nyári éjszakákon a szúnyogok sokunkat gyötörnek. Felmerül a kérdés, hogy kertünkben vajon hogyan védekezhetünk ellenük?
Kedves József! Véleményem szerint könnyen elképzelhető, hogy a diófa gyökere nyomta meg a falat, ill. az épület alapját... javítás után feltételezhető, hogy nem ismétlődik meg az eset, de nem garantálható. Ha még friss a repedés várjon egy kicsit, hogy nagyobb lesz-e, vagy tovább reped-e... ha igen, akkor még dolgozik alatta a gyökér... ha már egy jó ideje nem reped tovább, akkor érdemes kijavítani az épület hibáját.
Az akácfát is ugyanúgy kell kezelni átültetéskor,mint a gyümölcsfákat. Átültetéskor, a földből kivett fa gyökérzete megsérül, kisebb, rövidebb lesz, mint korábban. A begyökeresedés elősegítése érdekében ajánlott az átültetendő növény lombját visszametszeni: kisebb lomb fenntartásához a csökkent funkciójú gyökérzet is elegendő.
A részben kifejlődött szedertermések egyenetlenül értek be, a még piros színű részeit valamilyen szívó szájszervű kártevő szívogatta korábban, valószínű poloska. Az összeaszalódott termésen(2.kép) egyértelműen látszik a Botrítis cinerea gomba szürke "penész"bevonata. A szeder tő jó erőben van, feltételezhetően rendszeresen öntözik, hiszen az idei nyárban öntözés nélkül a szeder nem is tudta kinevelni terméseit. A szeder termései körül a ráboruló hajtásokat érdemes elhúzni vagy levágni, hogy a gyümölcsök körül járjon a levegő. Az öntözést ne este végezzék, hanem reggel, és a szeder lombját ne érje víz, mert a gomba csak vizes körülmények között tud súlyos kárt okozni.
Az ültetés legjobb időpontja a tavasz, amikor az idő már felmelegedett! A kiültetett gyökeres vesszőket vagy sarjakat arasznyi magasságban kell visszametszeni. A fügebokrot ősszel mindenképp takarni kell, mert különben hajtásai elfagynak és ha a tövéből tavasszal új hajtások fejlődnek is, azok termést nem hoznak. Csak akkor kezdjük meg, amikor a lomb teljesen lehullott. Fokozatosan takarjunk: először csak ágakkal, szalmával vegyük körül az összekötözött vesszőket, azután, amikor a hideg fokozódik, hajtsuk le a vesszőkötegeket és takarjuk be földdel.
Kedves Sára! Sajnos a képeket nem tudom megfelelő minőségben kinagyítani, de valamiféle gombásodásra gyanakszom. Javaslom, hogy egy nagyobb kertészetbe vásároljon gyep gombásodása ellen permetezőszert és - ha teheti - vigye magával a fotókat is!