901. Házilag készült fűszerecet ajándékba
Ha ráuntunk a hagyományos ízekre, itt az idő, hogy valami újat alkossunk. Készítsünk házilag fűszerecetet!
Ha ráuntunk a hagyományos ízekre, itt az idő, hogy valami újat alkossunk. Készítsünk házilag fűszerecetet!
Az idén immár 3. alkalommal kerül megrendezésre az Országos Bionap. A rendezvény célja az ökotermékek minél szélesebb körben történő megismertetése, a hazai előállítású biotermékek belföldi értékesítésének előmozdítása.
Elindult az új Édenkert.hu oldal! Kérjük, segítsetek tesztelni az oldalt és jelezzétek, ha hibát találtok!
Ezen a héten is összegyűjtöttük a zöldség- és gyümölcsárakat. Melyik kofa mennyiért kínálja portékáját?
Eukaliptuszt a teraszra? Az ausztráliai koalák kedvenc csemegéjének számító eukaliptusz egyik változatát mi is nevelhetjük otthonunkban. Ha jól érzi magát, gyorsan kinövi a lakást.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu