941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Ha a földréteg vastagsága van legalább 30-40 cm, meg lehet próbálni valamelyik alacsony, igénytelen kúszóborókát ültetni, de csak akkor javaslom, ha rendszeresen tudja öntözni.
Kedves Ilona! Így a leírás alapján elég nehéz, de azt gondolom, talán tőzeglegyek szaporodtak el. Ennek lárvái a földben fejlődnek, nedves körülmények között elszaporodnak és a növény gyökereit is megtámadják. Ellenük lehet védekezni Dimilin 25 WP-vel. Alkalmazás: a tövek beöntözése 3-4 g/m2 dózisban. Ezt meg kell ismételni 2-3-szor, egy-egy hetet kihagyva. Üdvözlettel: Növényorvos
Szimpla hibridek. A sárga az az Oncidium ornithochyncum hibridje. Mindhárom sok fényt (de nem tűző napot) kedvel. Szeretik ha 2 öntözés között kiszáradnak. A dendróbiumok a szűk cserépben tartást is szeretik. Ültetőközege mindnek tőzegmentes apró-közepes szemű fakéreg legyen. Sok sikert!
Nem tudjuk mekkora lehet a hagymaméret, de gyanítjuk, hogy vagy kimerítette egy korábbi virágzás (a levélből nem derült ki mikor virágzott ezt megelőzően) vagy nem megfelelő a méret a virágzásra. Ültetés után 4-6 héttel virágozni kellene a hagymának. A levéllel a növény erősödni szeretne, ha levágja sem fog már virágozni mert először a virágnak kellene megjelennie. Tápoldat segíti az erősödést.
A homokos talaj már önmagában megnehezíti a növények életét, mivel tápanyagban szegény, és a nedvességet is rövid ideig tartja. Hogy homokos talajban milyen növényeket ültethetünk, arról ITT ÍRTUNK >> Homokos talaj és árnyékos hely esetében próbálkozhat a gólyaorr (Geranium sp.), és a kökörcsin (Pulsatilla sp.) virágok telepítésével. Viszont a talaj javítása (szervestrágya) minden esetben ajánlott, már ha lehetséges.