946. Olasz, főzött, vizes, bio, esetleg fűszeres... hogyan készül a fagylalt?
A jeges édességet már több, mint 5000 éve nyalja az emberiség. Amit otthon készítünk, annak receptje gyors és egyszerű. De hogyan és mióta készítik a "nagyok"?
A jeges édességet már több, mint 5000 éve nyalja az emberiség. Amit otthon készítünk, annak receptje gyors és egyszerű. De hogyan és mióta készítik a "nagyok"?
A magashegységekben a kőből, palából rakott háztetők tetejére ültették, hogy elhárítsa a villámcsapást. Innen ered a mennykővirág, égdörgőfű elnevezés is, de a latin neve Sempervivum tectorum és ebből a tectorum szó jelentése is: háztetőké.
Szeretjük a virágok illatát: felvidítanak, megnyugtatnak... De melyik virág, mitől illatos? Mi segít, ha rossz a hangulatunk vagy stresszesek vagyunk?
A tavak növényvilága meglehetősen speciális. Mutatjuk, hogy a nedves partszegélyre mely növények az ideálisak.
Elég egyetlen érintés és garantáltan megbánjuk, hogy szorosabb kapcsolatba kerültünk vele. A csalánról általában mindenkinek a csípés okozta égető, viszkető érzés, és a fájdalmasan lüktető hólyagok jutnak eszébe. Pedig ez a barátságtalan növény az egyik leghatékonyabb gyógyszerünk.
2009-11-20-22 ig lesz egy Adventi Virágkötészeti Kiállítás és vásár, Budapesten,a Néprajzi Múzeum-ban. Ez egy hatalmas vásár. Talán erre gondolt. Édenkertész
kalaposgomba. Sajnos csak szedegetéssel! Általában korhadó anyagra utal. Ha nem eléggé érett a trágya vagy a komposzt, akkor megjelenik, mint korhadéklakó. Ha megszűnik számukra a tápanyagellátás,lassan maguktól eltűnnek. Másik esett az, amikor a fűben vele szimbiózisban gyökérkapcsolt gombák jelennek meg. Ez ellen túl sokat nem lehet tenni. Esetleg réztartalmú és kéntartalmú szerekkel permetezni. A fű biológiája szempontjából a gombák (kalaposak) hasznosak. Ha mégis zavaró, spóraszórás előtt fel kell szedni.
Kedves Adrienn! Nagy valószínűséggel napégésről, perzselésről lehet szó, ami az év folyamán rendszeres, évi 2-3-szori nyírással ez eltűnik. Az öntözés mellett most még augusztus elején egy kevés tápanyagot adjon a növényeknek, és még augusztusban egyszer megnyírhatja a sövényt, de később már ne, hogy a zölden telelő lombú hajtások megerősödjenek, felkészülhessenek a télre. Üdvözlettel, Édenkertész
Minden facsemete életében az első év a kritikus, ekkor fejleszti az új gyökereit, melyekkel kitámasztja magát és a hajszálgyökereket, melyekkel a vizet , tápanyagot szívja fel. Ehhez a talaját nedvesen kell tartani rendszeres öntözéssel. Gyakori eset, hogy a facsemete vesszői a hiányos gyökérzet miatt tavasszal az erős szélben, meleg napos időjárásnál kiszáradnak: a már kifejlett új hajtások elszáradnak, elhalnak. Eredményes módszer, ha az ültetéssel egyidőben az oltvány koronájára ráhelyezünk egy nagy méretű zsákot, mely a szél szárító hatását kiküszöböli. Erre a célra egy nagyméretű PVC zsák is megfelelő, de a zsák száját szabadon , nyitva kell hagyni, nehogy a vesszők befülledjenek. Az idei tavasz szokatlanul forró, száraz volt, nem kedvezett a facsemeték gyökeresedésének.
A tyúkhúr, muhar megjelenik, ha nedves, árnyékos a talaj. Van speciális gyepgyomirtó, a Calcurea, de a Compo-nak is van. Túl sokat ne várjon ezektől, bár a tyúkhúrt lehet, hogy elpusztítja.