101. Pirosló filodendron (Philodendron erubesceus)
A növény leveleinek fonáka enyhén pirosló, míg a felszíne fényeszöld. A levelek formája megnyúlt szívalakú, a levélnyelek hosszúak és sötétpirosak.
A növény leveleinek fonáka enyhén pirosló, míg a felszíne fényeszöld. A levelek formája megnyúlt szívalakú, a levélnyelek hosszúak és sötétpirosak.
Könnyen nevelhető szobanövény. Fehérrel csíkozott, világoszöld levelei szinte áttetszőek. Nevelhető kúszónövényként is, de függőkosárban mutat a legjobban.
Na nem azért, mert olyan csúnya, hanem mert a rákvirág mégha nehezen is, de elviseli, amitől más növény már tönkre menne.
Érdemes nagy szobában tartani, ahol gyorsan növő szárainak és sárga foltos leveleinek tág terük nyílik a terjeszkedésre. Harang alakú virágai piros, bíbor, narancsszínű, sárga vagy fehér színűek lehetnek.
Az év legnagyobb részében gazdagon virágzik. Bokros növény, melynek magassága a 30-40 cm-t is elérheti. Kedvelt virágajándék, mert virágával sokáig emlékeztet az ajándékozóra.
Kedves Aranka! A válasz nem könnyű, mert nincs virág. A két szélső Echinocereus nemzetség valamelyik faja lehet. A középső egy cereus faj a hajas oszlopkaktuszok közül. Kifejlettebb állapotukban könnyebb lesz meghatározni. Ficzere Miklós
Kedves Aranka! A két gömböc Gymnocalycium saglione, a másik Opuntia microdasys. Hüvös helyen kellene tartania, egészen 4-5 C°-ig, és ne öntözze. Keresse a Debreceni Pozsgástár c. folyóiratot. A pozsgás növényekről sok érdekeset olvashat benne. Üdv.: Ficzere Miklós
A képen látható növény egy veronikacserje - Hebe sp. - kistermetű, örökzöld cserje. Nyáron virágzik a levelek hónaljában: apró, fehér füzérekben nyílik. Ehhez humuszos, üde talajt, tűző naptól védelmet, télen pedig - extrém hideg esetén - fagyvédelmet igényel. Maximum 50-100 cm magasra nő, ezért ideális sziklakertbe, kőedénybe.
Én nem kevernék bele több trágyát, inkább további komposzttal lazítanám a keveréket.
A lemosó permetezést a téli fagyok elmúltával, közvetlenül a rügyfakadás előtt ajánlatos elvégezni, mert a károsítók is ilyenkor kezdik meg élettevékenységüket és a meglazult rügypikkelyek alá könnyebben behatolnak a növényvédő készítmények. A szőlő- és a gyümölcsültetvényekben régóta ismert, fontos védekezés az őszi lemosó permetezés is, ennek ellenére kevesen végzik el a lombhullás végén ezt a kezelést. Emiatt a szőlőben sok a tőkepusztulás, gyümölcsöseinkben is könnyebben terjednek a gutaütésszerű pusztulások, és egyéb súlyos betegségek. De-mint a csatolt cikkben olvashatja- téli permetezést is csinálhat.