101. Pirosló filodendron (Philodendron erubesceus)
A növény leveleinek fonáka enyhén pirosló, míg a felszíne fényeszöld. A levelek formája megnyúlt szívalakú, a levélnyelek hosszúak és sötétpirosak.
A növény leveleinek fonáka enyhén pirosló, míg a felszíne fényeszöld. A levelek formája megnyúlt szívalakú, a levélnyelek hosszúak és sötétpirosak.
Könnyen nevelhető szobanövény. Fehérrel csíkozott, világoszöld levelei szinte áttetszőek. Nevelhető kúszónövényként is, de függőkosárban mutat a legjobban.
Na nem azért, mert olyan csúnya, hanem mert a rákvirág mégha nehezen is, de elviseli, amitől más növény már tönkre menne.
Érdemes nagy szobában tartani, ahol gyorsan növő szárainak és sárga foltos leveleinek tág terük nyílik a terjeszkedésre. Harang alakú virágai piros, bíbor, narancsszínű, sárga vagy fehér színűek lehetnek.
Az év legnagyobb részében gazdagon virágzik. Bokros növény, melynek magassága a 30-40 cm-t is elérheti. Kedvelt virágajándék, mert virágával sokáig emlékeztet az ajándékozóra.
Nagyon hálás virág és a hideget is jól tűri. A neve Skimmia japonica, vagyis az örökzöld japán dérbabér, állítólag kipusztíthatatlan:) És nagyon szép!
A virág Spathiphyllum, más néven vitorlavirág. A mellékelt cikkben kap információt a gondozásáról!
A növényt nyáron tegyük ki a szabadba, ilyenkor még hűvös lehet neki. Válasszunk neki egy nagyobb dézsát, vagy virágtartót, és ültessük laza jó minőségű virágföldbe. Soha ne használjunk kerti földet a növény ültetéséhez, mert könnyen megfertőzhetjük a növényt. Nyáron válasszunk neki egy déli fekvésű napos meleg helyet a kertben, vagy teraszon. Rendszeresen öntözzük a növényt, soha ne hagyjuk kiszáradni a földjét, de vigyázzunk, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozzuk speciális mediterrán tápoldattal. Jobb helyen van dézsában, mint a szabad földben, a téli hidegek miatt. Ősszel vigyük be a növényt teleltetni. Mindig nagyon fontos, hogy olyan helyiséget válasszunk, a növény számára ahol van elegendő fény.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A mellékelt cikkben olvashat a védekezésről. Üdvözlettel, Édenkertész