1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Szederatka okoz ilyen tüneteket, a károsított résztermések nem színesednek. Már nem lehet ellene védekezni, mert a mikroszkopikus atkákat a résztermések között nem éri el a permetezés, és a szerek várakozási ideje is hosszabb. Hatékonyan csak atkaölő szerrel lehet ellene küzdeni, jövő évben, virágzás kezdetekor, 10-12 naponta. Üdvözlettel: Növényorvos
A fűszerillatú kasszia levél sárgulása, levélhullása tápanyag- illetve talajproblémákra vezethető vissza. Mindenesetre egy talajcsere megoldhatja a fenti problémát. A tüneteket nyomelemhiány is okozhatta, amire legfeljebb lombtrágyázás adhat megoldást (talaj só tartalmát nem növeli tovább). Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Üdvözlöm! Sok oka lehet, elképzelhető, hogy tápanyag hiánya van, adjon neki általános tápoldatot hetente. A talaj szerkezetet is lehet, hogy javítani kell, esetleg tőzeggel a gyökér körül dúsítsa fel. Illetve azt javaslom, hogy Champion nevű gomba és baktérium ölő szerrel permetezze le. Remélem, hogy látatlanban sikerül segítenem.
Kedves Marylou! Az első képen egy flamingóvirág (Anturhinum), a másodikon szerintem egy Bromélia és a harmadikon egy viaszvirág (Hoya) látható. Igen eléggé harc edzettek, ez látható! Mellékelek egy linket, azon mindegyik rajta van: http://banhill.hu/lilomama/flowers.html