1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Tisztelt Meskó Gabriella! A virágzás elmaradása lehet az őszi csapadékhiány, és a késői fagy. A törzshöz közel eső levelek elszáradása sárgulása pedig egyértelműen a növény vízhiányára utal. A csapadék sajnos a télen és tavasszal, és most nyáronis egyenetlen eloszlású volt. Ezért voltak szárazabb időszakok, és a talajok kiszáradása miatt egyes növényeken a vízhiány jelei mutatkoznak. Érdemes lenne a fa tövét megkapálni, kitányérozni, és a kánikulai melegben rendszeresen öntözni a fát. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök aleonkert.hu
Üdvözlöm! Igazából áprilistól ajánlott vetni, de szerintem megpróbálhatja, hátha ősszel lesz gyümölcs. Vesse 5-8 vm mélyen és fészkesen. Egy fészekbe 5-6 magot vessen!
Kedves Valcsi! A hokkaidó tök egy gyűjtőnév, ami a Hokkaidó szigetről való sütőtököket foglalja magában. A legismertebb a sötétnaracs, piros hokkaidó (Uchiki kuri). 8-10 hónapig eltartható, nagyon finom és a héjával együtt fogyasztható. Valóban nem szabad elsietni a szedését, ősszel javaslom és így tovább is eltartható. Ha a tökök felveszik a fajtára jellemző színt, akkor elvileg érettnek tekinthető, illetve leszedve is valamelyest utóérik. Héja keményebb, mint a kanadai sütőtöké, de a nagydobosinál azért könnyebben vágható. Kiváló krémleves készíthető belőle.
Üdvözlöm! A természetben a száraz időszakot így vészeli át, hogy a leveleit ledobja, azután kihajt. A túlöntözés szokott levélhullást okozni, de ha Ön ritkán öntözi, akkor ezt kizárhatjuk. Javaslom, hogy pár naponta permetezze állott vízzel, hogy egy kicsit a tavaszt imitálja, legalábbis a pára tekintetében, illetve nagyon fontos, hogy figyelje meg, hogy van-e valami talajlakó kártevő, pl.: drótféreg, vagy valamilyen lárva. Érdemes talajfertőtlenítőt tenni a cserépbe átültetéskor!
Kedves Gábor! Erre a célra nagyon kiváló választás lenne a vérszilva, ami a bordó leveleivel nagyon szépen mutat, tavasszal virágba borul és jól alakítható, metszhető. A másik tippem a korallberkenye lenne, ami a virágzás mellett szép bogyókat is hoz, amit ráadásul a madarak nagyon szeretnek, de lekvár is főzhető belőle.