106. Különleges virágot a nappaliba!- A szarvasagancspáfrány
Az agancspáfrány (Platycerium Bifurcatum) különleges megjelenésű páfrány, amelynek kétféle, különböző rendeltetésű levele van. A termékeny levelei a jávorszarvas agancsához hasonlítanak.
Az agancspáfrány (Platycerium Bifurcatum) különleges megjelenésű páfrány, amelynek kétféle, különböző rendeltetésű levele van. A termékeny levelei a jávorszarvas agancsához hasonlítanak.
A szobai futóka egy léggyökeres liánnövény, amely szárának hossza akár a 2 m-es hosszúságot is elérheti, olykor meg is haladhatja.
Dúsan sarjadzó törpekaktusz. Testét sűrűn borítják a sárga és barna tüskék. Vöröseslila virágai nyaranta a növény felső részén nyílnak.
Akár a 120 cm-es magasságot is meghaladhatja. Nagy, mély karéjú, fényeszöld levelei igen dekoratív növénnyé teszik. Szereti a jól megvilágított, hűvös helyet.
Közkedvelt dísze otthonunknak a szobafenyő. Ha nem elégítjük ki igényeit, levelei hamar sárgulni kezdenek és fokozatosan lepotyognak.
Kedves Márti! A nagyobb kertészeti árudákban érdemes érdeklődni, vagy akár rendelhet is, pl innen: http://www.sieberz.hu/termek/ibolyas-csillaghagyma-knofi-3/vagy innen: http://www.viraghagyma.com/oszi-viraghagymak/egyeb-oszi/ipheion-szinkeverek-ibolyas-csillaghagyma
Kedves Ágnes, gyakori kérdés ezért cikket írtunk róla: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/leggyakoribb-muskatli-tartasi-hibak/4732/
Kedves Mária! Látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni, de valószínű, hogy a nagyon száraz és enyhe tél következményeképpen valamely gomba faj pusztíthatja a fát! Javaslom a permetezést széles hatásfokú gombaölő szerrel, kontakt és felszívódó formában is, illetve valamilyen erős rovarölőt is keverjen bele a permetszerbe!
Kedves Nelly! A hellyel nincs semmi probléma, kellő fénymennyiséget kap. Viszont a lombvesztés két okra vezethető vissza, az egyik. A fa 2 hónapja egy fűtött lakásba került a kertészeti körülmények közül, ahol a kellő hőmérséklet és páratartalom arányban volt. Télen a lakás pártartalma a fűtés hatására szinte naponta ingadozik (nem keveset!) a növény erre úgy reagál, hogy eldobja bizonyos lombmennyiségét, ez természetes folyamat (aklímatizálódik). A növény ezt egy évben kétszer szenvedi el tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel a fűtési szezon kezdetekor. Tehát a növény próbálja megszokni az adott lakás klímáját ez eltarthat egy ideig, növénye válogatja. Ha van rá mód ajánlom, hogy az éjszakai fagyok elmúltával tegye szabadba félárnyékba őszig, így kellően erős és jó kondiba lévő fát kap és télen már nem veszi ilyen "zokon" a fűtés kezdetet és véget. A kéthetente egy alkalommal való tápoldatozást és egy tavaszi átültetést javaslok egy friss ültetőközegbe. További kérdéseit szívesen megválaszolom. Üdvözlettel: Hirth János
Üdvözlöm! A képen egy boróka van, ami megnő 3-5 méter magasra és kb 2-3 m szélesre.