1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
A növényt, hivatalos nevén Solanum muricatum, nagy valószínűség szerint takácsatka támadás érte, innen a pókhálószerű anyag. Ezek a kártevők nagyon gyorsan szaporodnak, és egyik növényről átmásznak a másikra, rendkívül nagy étvágyúak, és nem válogatósak. Fejlődésüknek kedvez a túl magas hőmérséklet, a túl száraz levegő és a túltrágyázás. Rendszerint a levelek fonákán, az erek mellett helyezkednek el, és a növényi nedveket szívogatják. VÉDEKEZÉS: Növelje a levegő páratartalmát, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Langyos vízzel többször zuhanyoztassa le a növényt. Ha csak lehet ne használjon kémiai alapanyagú rovarirtót szert. Arra ügyeljen, hogy jó alapossan mosson kezet, valahányszor a növény leveleihez ért. Kapcsolódó cikkek: Miért figyeljünk a takácsatkák elszaporodására? Honnan tudjuk, hogy a növényeinket takácsatka károsítja?
Kedves eni! A gyomokat kézzel és vegyszerrel is kell irtani. Lehet kontakt szerekkel (pl.: Glialka, Glifogan) is permetezni, mert csak azt öli meg, ahová fújja. Ezek totális gyomirtók, tehát a dísznövényekre vigyázzon. Azokat a részeket, ahová nem tudott fújni, kézzel érdemes kigyomlálni. A tapasztalataim szerint a mulcsozás nem megoldás. A geotextília sem megoldás, akárki, akármit mond.
Üdvözlöm! A sárga nyalókavirág (Pachistahis lutea) egy eléggé igényes növény. A kiszáradás és a túlöntözés is gond lehet. Nagyon szereti a párát, de a túlöntözéstől elpusztulhat. A visszavágást jól tette, mert tavasszal amúgy is érdemes visszavágni minden évben. Szerintem ki fog hajtani, és még bokrosabb lesz!
A következő weboldalt tudnám ajánlani: www.tulipanvilag.hu Ez Magyarország egyik legnagyobb és legmegbízhatóbb oldala, ami a hagymás növényeket illeti.
A Granny Smith almafák ajánlott porzófái a következők: Cox Orange, Delicious, Jonathan, Golden klónok, Starking. A lényeg, hogy a két fa fajta virágzási ideje nagyjából ugyanakkorra essen.