1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
Kedves Barna Klára! Ha kisméretű gyepi hangyák tömegesen fordulnak elő egy területen, akkor 10 Celsius fok feletti hőmérsékleten ajánlott 10gr/m2 Force 1,5 G ( III. forg. kat) talajfertőtlenítő szer kijuttatása, begereblyézése a gyepbe, vagy talajba. Ha a károsító a nagyobb méretű fáraó hangya, akkor a védekezés csak hangya csapdával lehet eredményes. A gyepterületek mohásodása a talajok elsavanyodásának következménye. A gyeptörés előtt 40-60 gr/m2 kálciumkarbonát (FUTOR- takarmány kiegészítő mész), vagy 50-60 gr/m2 apró méretű mészkőpor javasolható. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Lukács Gábor! Ha biztosan 20 cm széles sövényt szeretne, gyakorlatilag csak a puszpáng (Buxus sempervirens) jöhet szóba. A porfogó, ill. hangelnyelő szerepe valószínüleg nem fog tudni érvényesülni, mert a 20 cm széles sövényt max. 40-50 cm magasra lehet megnevelni úgy, hogy a sövény szerkezete stabil maradjon. Kérdés, hogy a főút mennyire forgalmas, és a puszpáng hogyan viselné ezt a környezetet. Ha a sövény szélesebb lehetne egy kicsit, szóba jöhetnének más növények is: Taxus fajok és fajták (pl. T. media Hillii) Berberis julianae Juniperus chinensis Juniperus sabina Juniperus fajtákból közepes növekedésűek lennének alkalmasak. A felsorolt növények mindegyike bírja a szárazságot, a városi környezetet, de a szép sövény eléréséhez kicsit több törődésre van szükségük. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Üdvözlöm! Az az igazság, hogy a kereskedelemben kapható bármely univerzális tápoldat megfelelő lenne az Ön növényei számára. Szerintem nem szükséges külön összetevőket nézni, mert nincs nagy különbség ezek között, de fontos, hogy virágzó és levéldísznövény tápoldat legyen, ami általános!
Kedves József! A diófákat nem szokták metszeni, ha valamiért mégis szükség van rá, akkor az ágak eltávolítását augusztusban végzik. Gyümölcsfákat az idei időjárásnak "köszönhetően" pedig még mindig lehet metszeni, hiszen nem indult meg még a nedvkeringés olyan mértékben, illetve a rügyek sem kezdtek el igazán duzzadni. A kertészkedéshez sok erőt kívánok! Vasas Mihály Kapcsolódó Édenkertész cikk: Diófa metszése
Kedves olvasónk! Mivel elég sok növényt felsorolt a kérdésében, ezért hely hiánya miatt is összegyűjtöttem az olyan cikkeinket, amiből hasznos információkat tudhat meg. Ha valamelyik témakörben nem talált kielégítő választ, akkor írjon nekünk ismét: Denevérvirág Denevérvirág (Tacca chantrieri) Szivarfa (Catalpa bignonoides) Szivarfa (Catalpa bignonoides) szaporítása Puya berteroniana Könnyen tartható fajta, magas százsagtűrő képességgel. Szereti a teljes napsütést, de félárnyékos helyen is tartható. Jó vízelvezető képességű talajra van szüksége, úgyhogy ilyen talajba ajánlott ültetni. 20 °C feletti hőmérsékleten célszerű tartani, földje legyen enyhén nedves. Sok fényt igényel már csírázáskor is. (Igen gyorsan csírázik.) Moso bambusz (Phyllostachys pubescens) - (az egyik legnagyobb bambusz fajta) A Moso bambusz Kínában és Japánban őshonos. Gyors növekedése és szaporodása miatt gyakran használják szélfogónak. A levelei aránylag kis méretűek. A fiatal hajtások akár napi 25-30 cm-t is növekedhetnek! Ültetése: A magokat ajánlott a komposzt tetejére elvetni, és a földjét sosem szabad hagyni, hogy kiszáradjon. Árnyékosabb helyen tartsuk, kb. 20 ºC hőmérsékleten. A csirázás nagyon gyorsan elkezdőthet, de ha nem megfelelőek a viszonyok, akkor akár több hónapig is eltarthat. Moso bambusz kérdések Japánfű (Miscanthus gigantheus) Díszfüvek a kertünkben! Szárazságtűrő díszfüvek Kóreai jegenyefenyő (Abies koreana) Koreai jegenyefenyőt hogyan lehet magról ültetni? Papagájvirág (Strelizia nicolai) Mit kell tudni a papagájvirágról? Papagájvirág kérdések