1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
Üdvözlöm! Én nem ajánlom a galagonyát (Crataegus monogyna) mert nem nagy méretű fa. A teljes mérete, kb 5-6 méter mindössze és egy nagyon szép park fa. A törzse szerintem nem is lesz 20 cm átmérőjű, de sok év múlva lenne felhasználható méretű, ami eléggé kevés fát jelent, mivel a törzse is kicsi.
Üdvözlöm! A képen egy erdogy honos növényről van szó.ei iszalag (Clematis vitalba L.) látható. akár 20 méter magasságig is fel tud kúszni fákon, falakon.
Kedves Érdeklődő! Igen ez a bambusz nem alkalmas szobai nevelésre. A Bambusa, Pogonatherum nemzetség fajai viszont szóba jöhetnek, rendszeres gondozás mellett. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kdves érdeklődő! Trópusi növény a kerti mályvarózsa is. Védett (széltől) helyre ültessük. A szimplavirágúak jól bírják a félárnyékot is, de a teltvirágú hibridek teljes napfényt kívánnak. Fontos a porózus, jó vízelvezetésű talaj. Száraz időben rendszeresen öntözze, de ne legyen tocsogós. Jó körülmények között ellenálló a növény, esetleg a tetvek ellephetik. Ha rendszeresen vízzel permetezni (locsolja) a növényt, ritkán támadják meg kártevők. A lyukacsosodás lehet szárazságtól, ill. erős vegyszerrel való kezeléstől is! Nem szabad csak okkal vegyszerezni a növényeket. Ha nagyon csúnya vágja vissza jó alaposan. Semmiképpen ne használjon több vegyszert, ill. trágyát, tápoldatot az előírt mennyiségen túl, mert többet árthat vele, mint amennyit használ. Fontosak az arányok, pont annyi vízzel kell felhígítani, amennyi a használati utasításon szerepel! Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Üdvözlöm! Szerintem túl van öntözve a növény! Azt javaslom, hogy ritkábban kapjon vizet, amikor már kiszárad a földje és a pangó víz ne legyen alatta. Szerintem rendbe fog jönni!