1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
Üdvözlöm! Ez egy gomba faj, de pontosan sajnos nem tudom, hogy melyik. Aggodalomra azonban semmi gond, ha mérgező is, csak abban az esetben tehet kárt, ha megeszik. Ha zavarja, egyszerűen dobja ki a kukába.
Üdvözlöm! A szikleveleket és az első pár lomb levelet látom, amiről szinte lehetetlen megmondani! Kérem, ha már nagyobbak, akkor küldje el újra a fotót, akkor meg tudom mondani!
Kedves Érdeklődő, nem küldene egy fotót? nagyon kíváncsi vagyok, mert én még senkinél nem láttam virágzó sugáraráliát. Biztos, hogy az? Az elvirágzott fejeket mindig jó levenni a növényről, mert leterheli. Vízigény: Tavasztól őszig locsoljuk rendszeresen, télen viszont fogjuk vissza az öntözést, és ne álljon alatta pangó víz, mert a gyökerek kirohadnak és ez a növény halálhoz vezet.Tápoldat: Tavasztól őszig hetente egyszer adjunk az öntözővízhez kevés tápoldatot, télire erre nincs szükség.Átültetés: A fiatal növényeket érdemes évente egyszer átültetni B típusú laza virágföldbe, a közepes növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű schefflerán pedig csak a felszíni talajt cseréljük le évente.Kerüljük a hideg huzatos szobákat, és ne érje nyáron erős tűző napsütés
Kedves Rita, Élelmezés-egészségügyi várakozási idő Actara használatra esetén: * alma, körte 28 nap, * napraforgó 21 nap, * őszibarack, dohány, szőlő, cseresznye, meggy, szilva, kalászosok 14 nap, * paprika, paradicsom, uborka 3 nap, * brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé, burgonya, hagyma 7 nap de nyugodtan használhat bio növényvédő szert levéltetvek ellen és akkor nem kell aggódni, pl Biola.
Üdvözlöm! Szerintem -a képek alapján- az őszibarack egyik legjellegzetesebb betegségének, a Tafrinás levélfoltosodásnak a kezdeti tünetei láthatóak. A levelek később be is pöndörödnek, lehullanak. A BRAVO nevű szer és a SCORE250 EC szer keveréke a megfelelő. Az utóbbi felszívódó, az első egy kontakt hatású szer és ezek együttes keverékével jól lehet kezelni. Permetezzék le a fát , hetente, összesen háromszor.