1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
Tisztelt Petra! Ha a Glialkát az előírás szerint keverték be (10 l vízhez 1 dl Glialka) és ezzel permeteztek, akkor nem nagy a növények túlélési esélye. Esetleg a fásszárúak - rózsa és fás szárú bazsarózsa - élhetik túl. Ha viszont tényleg "csak" összekeverték a Glialkát véletlenül a rovarölő szerrel és a permetlevet a rovarölő szerre vonatkozó utasítások szerint keverték be (10 l vízhez 3-15 ml) akkor jó esély van a növények túlélésre. Aktívan nem tudnak sajnos segíteni a növényeknek, hanem meg kell várni, hogy az alvó rügyek kihajtanak-e. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kérdező! Az uborkán a peronoszpóra kórképe látható, a paradicsomon pedig a fitoftóra tünetei. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő! Sajnos ránézésre nem tudom megmondani, hogy ehető banánfajtája van-e (annak tűnik), többségében itthon azért nem lehet máshoz hozzájutni. Gondozásáról bővebben itt olvashat >>
Kedves Jucek75! Szerintem valamilyen gomba betegség lesz. Javaslom, hogy permetezze le valamelyik széles spektrumú gomba ölő szerrel. A Dithane és a Ridomil jó választás, akár keverve is lehet egyszerre. Átültetéshez a tavaszt esetleg az őszt javaslom. Szereti a jó víz gazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt, de szépen fejlődik sovány talajon is. Az ültetéshez az ültető gödörbe keverjen tőzeget és komposztált szarvasmarha trágyát.
Tisztelt Enhi! A betegség neve aszkohitás levélfoltosság. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu