1201. Borostyánarália (Fatshedera lizei)
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A borostyánarália két növény, - a Hedera és a Fatsia - hibridje. Könnyen nevelhető, ezért népszerű. 1912-ben, Franciaországban nemesítették.
A Piri alma húsa zöldes-fehér, harmonikusan édes, gyengén savas, roppanó, de a szájban olvadó, bőlevű. Héja középvastag, de nem rágós. Eleinte száraz tapintású, a fedőszín teljes kifejlődése után viaszos. A csészecsatorna zárt, magházpenészedésre nem hajlamos. Ősszel érik.
Ámpolna növény a kúszó és csüngő növények gyűjtőneve. Edényeiket falra vagy a mennyezetre erősítik. Fő díszítőértéküket megjelenésük, valamint csüngő, lombzuhatag jellegű hajtásaik adják.
Őskori barlangrajzok tanúsága szerint a méhek és a méz már több évezrede megjelentek az ember életében. A keleti kultúrákban a méz egyedülálló módon a mai napig kettős szerepet tölt be: gyógyszer és egyben élelmiszer is. Az európai országokban szintén kedvelt fogyasztási cikk: az átlagos mézfogyasztás eléri az évi 1,7-2,5 kg-ot. Németország, illetve a skandináv országok egyaránt nagy mézfogyasztó nemzetnek számítanak. Hazánkban az éves fogyasztás jelenleg sajnos igen csekély: 0,5 kg/év/fő.
A Victoria amazonica már gyermekkoromban elbűvölt, amikor először olvastam róla. A leírásból talán az ragadta meg a leginkább képzeletemet, hogy a tündérrózsák családjába tartozó vízinövény levele olyan hatalmas és szilárd, hogy - mintha egy kerek, lapos gumimatrac lenne - képes egy nagyobb gyermeket is a víz színén tartani.
Üdvözlöm! Szárcsomónak hívják amire gondol, latinul nodus a megnevezése. Valóban, itt találhatóak olyan sejtek, amelyekből a másodlagos gyökerek ki tudnak alakulni. Nem vagyok egészen otthon a szobanövényekben, de a dísznövényeket rendszerint a nodusból gyökereztetik. A csatolt képeken nem látok ilyet a monsterán. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nem kell metszeni, majd csak jövő tavasszal. Most csak gyakori öntözést, esetleg tápoldatozást kíván. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Rita! Sajnos könnyen elképzelhető, hogy a probléma a tujákkal van. A lehulló levelek, tobozbogyók erősen savanyítják a talajt, ami a legtöbb növénynek nem megfelelő. A legtöbb növény nem szereti az árnyékot, nem tér ki rá, hogy mennyire napos a hely, ha árnyékot vetnek a tuják, az megmagyarázza miért nem díszít semmi sem igazán. A hagymás növényeknek nem szabad addig levágni a szárát, amíg maguktól vissza nem húzódnak a talajba. Lehet, hogy érdemes volna más helyet keresni az ágyásnak, ahol jobbak a körülmények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Igen spárgának nézem, hazánkban is megtalálható kivadult növény. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Róbert! Orsó koronaformát javaslok. Kérem nézzen utána, sok videó, ábra szemlélteti. Metszeni már késő, jövőre március első felében el kell végezni a metszést még a kihajtás előtt. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs