1206. Miért kell Márton-napkor libát enni?
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
A spanyolok számára a sonka nem egyszerűen étel, hanem a kultúra része, ugyanúgy beszédtéma az asztali társalgásnál, mint nálunk a bor. Illik véleményt mondani róla, felismerni a különbségeket, megbírálni. Első látásra abban különbözik a mi sonkánktól, hogy nem füstölik, hanem egyszerűen sózással tartósítják. És ez még csak a kezdet...
Készítsünk együtt, egyszerű, gyors, tartós és nagyon dekoratív asztali díszeket az ünnepekre! Megmutatjuk az idei év legtrendibb karácsonyi dekorációit!
A liliomfélékhez tartozik, rövid hajtásainak köszönheti páfrányszerű megjelenését. Könnyű nevelni, fény-, hő-, és öntözési igénye könnyedén kielégíthető. Nincs szüksége párás környezetre. Az idősebb példányok rendszeresen virágoznak. Termése piros, borsó nagyságú bogyó.
Az anyósnyelv szívós, erőteljes növekedésű, mutatós szobanövény. Jól tűri a száraz levegőt, huzatot, a vízmentes időszakokat, ragyogó napsütést.
Üdvözlöm! Van néhány ok, ami ezt kiválthatja, de szerintem a legvalószínűbb, hogy a föld nem volt kellően laza, jó víz elvezetésű, illetve gyanítom, hogy túl lett öntözve. Azt tanácsolom, hogy vágja vissza a felére és ültesse át, 2-3 cm-el nagyobb cserépbe, laza földbe, amit esetleg tőzeggel lazíthat. Télen három hetente, tavasztól, hetente lehet tápozni, és soha ne öntözze túl, ne legyen pangóvíz, ez a legfontosabb!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A leander a mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért ezeket a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Az ágrendszerét még most, a teleltetés előtt ritkítsuk meg. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Világos helyet kíván a leander. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni.
Nem igaz. A meztelen csigák hímnősek és tojásokkal szaporodnak. Maró hatású műtrágyával, mészporral lehet védekezni ellenük. A gyártott csalogató szerek metaldehidet tartalmaznak.
A talaj átfagyása ellen védekezhetünk úgy, hogy lombbal, mulccsal, fenyőkéreggel vastagon takarjuk. Hosszabb, csapadékmentes időjárás esetén, a fagymentes napokon öntözzük meg a növényt. A napsütéses téli időben helyezzünk árnyékolót a növények köré és fölé. Ez lehet nádfonat, vagy Raschel háló.
2 évente, standard keverékbe érdemes átültetni. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető, de nedves, üde talajban fejlődik legszebben. Az ágakat hajtás előtt, a friss hajtásokat május-júniusban kell metszeni. Tavasztól őszig trágyázza.