1206. Miért kell Márton-napkor libát enni?
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
A spanyolok számára a sonka nem egyszerűen étel, hanem a kultúra része, ugyanúgy beszédtéma az asztali társalgásnál, mint nálunk a bor. Illik véleményt mondani róla, felismerni a különbségeket, megbírálni. Első látásra abban különbözik a mi sonkánktól, hogy nem füstölik, hanem egyszerűen sózással tartósítják. És ez még csak a kezdet...
Készítsünk együtt, egyszerű, gyors, tartós és nagyon dekoratív asztali díszeket az ünnepekre! Megmutatjuk az idei év legtrendibb karácsonyi dekorációit!
A liliomfélékhez tartozik, rövid hajtásainak köszönheti páfrányszerű megjelenését. Könnyű nevelni, fény-, hő-, és öntözési igénye könnyedén kielégíthető. Nincs szüksége párás környezetre. Az idősebb példányok rendszeresen virágoznak. Termése piros, borsó nagyságú bogyó.
Az anyósnyelv szívós, erőteljes növekedésű, mutatós szobanövény. Jól tűri a száraz levegőt, huzatot, a vízmentes időszakokat, ragyogó napsütést.
Kedves H.Adél! A képen egy futó filodendron (Philodendron scandens) látható. A magas páratartalmat igényli, szereti ha permetezik lágyvízzel. Kicsi a fényigénye, hőigénye közepes (25 C). Hazája: Dél-Amerika
Kedves Horváth Margit! A növények nagyon jól fejlődnek, sóderos, homokos talajon! A tápanyag-utánpótlásról kell gondoskodni, mert a jó vízelvezetésű talaj mellett kell még tápanyag is. Az a baj, hogy az Osteospermum -félék között, van fagyérzékeny, van örökzöld és van télálló is! A lagtöbb faj azonban fagyérzékeny. Javaslom, hogy most szedje ki cserépbe és úgy teleltesse át tavaszig, majd az állandó helyére ültesse el. A teleltetését egyébként takarással lehet megoldani, de a fagykárnak ki van téve így is.
Kedves hömpölygő! Az a baj, hogy a napos rész "fakította" ki! Félárnyékos helyre kell ültetni. Saját tapasztalatom is volt japán juharral. Félárnyék és kissé napos helyre ültesse át! Nem kell takarni, fagytürő növény!
A kála nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de télen a 10 fok az ideális számára. A téli meleg fűtött szobában a növény elszárad, ezért ilyenkor állítsuk a cserepét egy kavicsos tálcára, és permetezzük a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, ez természetes folyamat ilyenkor pihen a növény. Tavasszal, a májusi fagyok után kell kiültetni a virágoskertbe és ősszel a fagyok előtt bevinni. A sarjakat le kell vágni, csak a főtörzset meghagyni. Szereti a napfényt, hetente 2 x kell öntözni.
Kedves mazda6! A képen egy gyompálma látható (Chamaedorea elegans). Eredeti hazája Mexikó. A hegyi, nedves klímát szereti, ezért ne hagyja kiszáradni. Aránylag igénytelen növény, de a vízre és a közvetlen napfényre érzékeny. A félárnyékos, világos helyeket szereti. Nagyon lassan nő, ezért átültetni csak akkor kell, ha kinőtte a cserepet. A takácsatkák szeretik, de ezt a megfelelő szerrel (pl.: Flumite 200) ki lehet őket írtani.