1206. Miért kell Márton-napkor libát enni?
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
A spanyolok számára a sonka nem egyszerűen étel, hanem a kultúra része, ugyanúgy beszédtéma az asztali társalgásnál, mint nálunk a bor. Illik véleményt mondani róla, felismerni a különbségeket, megbírálni. Első látásra abban különbözik a mi sonkánktól, hogy nem füstölik, hanem egyszerűen sózással tartósítják. És ez még csak a kezdet...
Készítsünk együtt, egyszerű, gyors, tartós és nagyon dekoratív asztali díszeket az ünnepekre! Megmutatjuk az idei év legtrendibb karácsonyi dekorációit!
A liliomfélékhez tartozik, rövid hajtásainak köszönheti páfrányszerű megjelenését. Könnyű nevelni, fény-, hő-, és öntözési igénye könnyedén kielégíthető. Nincs szüksége párás környezetre. Az idősebb példányok rendszeresen virágoznak. Termése piros, borsó nagyságú bogyó.
Az anyósnyelv szívós, erőteljes növekedésű, mutatós szobanövény. Jól tűri a száraz levegőt, huzatot, a vízmentes időszakokat, ragyogó napsütést.
Kedves István! Réztartalmú szer a Cuproxat, Champion, Nordox amely alkalmazható almatermésűeknél, csonthéjasoknál baktériumos és gombás betegségek, levélfodrosodás, tafrina ellen. Vegetációs időszakban a gyümölcs rézérzékenységét figyelembe kell venni a perzselés elkerülése végett (Golden és világos héjú fajták) a bordói lé használatánál is. A leghatásosabb a felszívódó szer - Score - kétszeri kezeléssel. Őszibaracknál az első zöld levelek megjelenésekor védekezni kell, olyan kontakt szerrel (pl Bravo) ami maximális biztonságot ad a legelső fertőzések ellen. A felsorolt szerek mind széles területen alkalmazhatóak (lisztharmat ellen nem). További jó munkát kívánok!
Kedves V Györgyi! Ahogy Ön is írta, a borostyán a földben található gyökerein keresztül veszi fel a táplálékot, pl. a fagyönggyel ellentétben, így közvetlenül nem károsítja a fát. Ritkán fordul csak elő, hogy a fát körülvevő gyökérzet körül annyira szétterjeszkedik, hogy hatással legyen a fára. Sőt, a borostyánt egyre gyakrabban használják a felkopaszodott fák díszítésére. Kapcsolódó cikkünk: A borostyán (Hedera Helix)
Kedves Kérdező! Az angyaltrombitát a teljes visszametszés után a kihajtó hajtásokat glifozát tartalmú növényvédő szerrel, 2-3 alkalommal, a csomagoláson feltüntetett maximális dózissal le kell kezelni. Hatás fokozására és a környezetben lévő védendő növények védelmében 3 % Agrol Plus hozzáadása szükséges. A hatékonyság növelhető a totális gyomirtó szer lombra kenésével (pl. szivacs, vagy egyéb jó nedvszívó anyaggal, ecsettel). Az angyaltrombita helyett bármely kúszónövény ültethető (pl. kúszó loncok, lila akác, futó rózsa, vagy bármely évelő kúszónövény. Ügyelni kell azonban a folyamatos ifjításra, 3-4 éves növényi részek visszametszése. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves hompolygo! Az encián szaporítása nem nehéz. A levágott friss hajtásokból, kb. 10-20 cm-es dugványt kell készíteni és egy cserépbe egymás mellé el kell dudványozni őket. A párás levegő nagyon fontos a dugványoknak, illetve, hogy közvetlenül ne nagyon érje napfény. 4-6 hét elteltével el is lehet őket ültetni, mert már eléggé meg fognak erősödni.
A meggyfák metszésével kapcsolatosan kérem olvassa el alábbi cikkünket. Ha a cikk nem adott kielégítő választ, akkor kérem írja meg, hogy pontosan miről szeretne több információt: A meggyfák metszése