1206. Miért kell Márton-napkor libát enni?
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
"Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik"- vallja a mondás. 2021-ben Szent Márton napján, azaz november 11-én libát érdemes enni, hogy következő évben is gyarapodjunk.
A spanyolok számára a sonka nem egyszerűen étel, hanem a kultúra része, ugyanúgy beszédtéma az asztali társalgásnál, mint nálunk a bor. Illik véleményt mondani róla, felismerni a különbségeket, megbírálni. Első látásra abban különbözik a mi sonkánktól, hogy nem füstölik, hanem egyszerűen sózással tartósítják. És ez még csak a kezdet...
Készítsünk együtt, egyszerű, gyors, tartós és nagyon dekoratív asztali díszeket az ünnepekre! Megmutatjuk az idei év legtrendibb karácsonyi dekorációit!
A liliomfélékhez tartozik, rövid hajtásainak köszönheti páfrányszerű megjelenését. Könnyű nevelni, fény-, hő-, és öntözési igénye könnyedén kielégíthető. Nincs szüksége párás környezetre. Az idősebb példányok rendszeresen virágoznak. Termése piros, borsó nagyságú bogyó.
Az anyósnyelv szívós, erőteljes növekedésű, mutatós szobanövény. Jól tűri a száraz levegőt, huzatot, a vízmentes időszakokat, ragyogó napsütést.
Kedves Érdeklődő, látatlanban vagy baktériumos lágyrothadásnak és baktériumos levélhullásnak tippelem.
A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron. Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!
Nagyon kevéske maradt meg a pálmából, így nehéz megmondani, talán legyezőpálma. http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-l-xl-meret/kinai-legyezopalma-livistonia-chinensis/480/
Kedves Bogárka! Alma és birs ott is megél, hidegtűrő fajták: Gloster Golden delicious Tenroy / Royal Gala
Kedves Éva! Aki ezeket a növényeket vásárolja meg Magyarországon, az a fiatalkori fagykár problémáját is "megvásárolja" vele együtt. Mindkét növény érzékeny fiatal korban az erős téli fagyokra, és lehetőség szerint valamilyen védelmet igényel. Előfordul, hogy több télen is visszafagy tövig (pl. a selyemakác), és -ha a gyökere egyébként erős- a következő évben két évnyit növekszik, így idővel eléri azt a kort, amikor már nem károsítják a fagyok. Fontos, hogy a nyár folyamán ne legyenek túllocsolva a növények, mert különben nem érnek be a hajtásaik kellőképpen, és a fagy jobban károsítja őket. Téli takarásként próbálja meg lazán körbetekerni a törzset nádszövettel. Ne adja fel, idővel gyönyörű növényei lesznek!