1211. Hogyan gondozzuk otthon a bazsalikomot, hogy sokáig szép maradjon??
A bazsalikom napimádó, egynyári növény. A konyhai ablakpárkányon télen is igen jól érzi magát, nincs vele gond egy szál se. Lássuk, mi mindenre jó a bazsalikom a ház körül!
A bazsalikom napimádó, egynyári növény. A konyhai ablakpárkányon télen is igen jól érzi magát, nincs vele gond egy szál se. Lássuk, mi mindenre jó a bazsalikom a ház körül!
A szálzeller, vagy a halványító zeller, mint például a ´Tall Utah´- zamatos szárat növeszt, zsenge levelekkel. Ezek ideálisak hidegtálakhoz, salátákhoz vagy majonézes szószokba mártogatva. Aki a jellegzetes zelleraromát túl fanyarnak, túl hangsúlyos ízűnek találja, az a szárakat leszedés előtt kihalványíthatja. Leírjuk, hogyan.
A Hortenzia (Hidrangea) kerti növény, de tarthatjuk fűtetlen télikertben is. Egy azonban nagyon fontos: késő ősszel a bokor elhullatja a leveleit és csupasz ágkoronával telel át. Mire van szüksége, hogy gond nélkül áttelelhessen?
Ezekben a hetekben a kertek legpompásabb virágai a dáliák, amelyek - a kék kivételével - minden színben és változatos nagyságban, virágformában nyílnak. Nem csoda, hogy egyre gyarapszik a dália kedvelők és gyűjtők népes tábora!
A labirintus szó ősi időket, nehezen megoldható rejtélyeket idéz. Hallatára legelőször bizonyára mindenkinek Tézeusz, Ariadne, Minotaurusz és a Dédalosz által épített híres krétai labirintus legendája jut eszébe a görög mitológiából.
Tisztelt Judit! A hajtatott tökfélék hőmérsékleti igénye éjszaka 16-18 C fok nappal 20-25 C fok. Ez a növények ideális fejlődéséhez alkalmas hőmérséklet. Ezen kívül fontos még hogy a növények napos helyen legyenek. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert,hu
Üdvözlöm! A fikuszok nehezen tartható szobanövények közé tartoznak. Ezek a tünetek a száraz levegőnek tudhatóak be szerintem, illetve egy baktériumos fertőzés lehetnek a pöttyök okai.
Üdvözlöm! A ferdeség szerintem a fototropizmus miatt, azaz a fény felé növekedés miatt van. Forgassa a cserepet és ki fog egyenesedni a növény. A tünetek szerintem talán a víztől van, javaslom, hogy két hetente öntözze ilyenkor, nyáron hetente. HA ritkán öntözi, akkor champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen háromszor.
Üdvözlöm! A kép alapján magnézium, vagy kálium hiányra utal, ez meszes talajon szokott előfordulni, de lehet (mivel savanyú földben van) hogy valamilyen gombabetegség. Permetezze le Champion nevű szerrel hetente, összesen kétszer! A bimbómra vigyázzon, óvatosan fújja ott!
Kedves Ferenc! A képek alapján a fagykártól keletkezett sebekben penész telepek jelentek meg. Javaslom, hogy a virágzás előtt alaposan permeztezze le gombaölő szerrel (Dithane, Champion) hetente és összesen háromszor.