1231. Hogyan párásítsunk növényeinknek a lakásban? Mutatjuk!
Ha kevés a pára, elszáradnak a növények és fulladnak az emberek, míg ha sok, akkor mindenki jól van, beleértve ebbe a penészgombákat is. Hogyan kereshetünk kompromisszumot?
Ha kevés a pára, elszáradnak a növények és fulladnak az emberek, míg ha sok, akkor mindenki jól van, beleértve ebbe a penészgombákat is. Hogyan kereshetünk kompromisszumot?
Milliónyi undorító kis élősködő szaporodott el a szobanövényeden, ráadásul tiszta ragacs? Ha nincs kéznél a hivatalos vegyszer, házilag is elkészíthető a megfelelő ellenszer.
Az örökzöldek télen is aktívak, a vízben oldott tápanyagot felszívják a talajból, tovább folyik a fotoszintézis, a légzés és a párologatás is.
Levert és fáradt vagy? Tüsszögsz, kapar a torkod, köhécselsz, esetleg már a lázmérő higanyszála is kúszik felfelé? Ahelyett, hogy a tabletták után nyúlnál, bújj be gyorsan az ágyba és fogadd meg a Napsugár Életház szakértőinek tanácsait!
Azok a gyógynövények és fűszerek, amelyek nagy mennyiségben tartalmaznak antioxidánsokat (főként fenolt), hatékonyan csökkentik a magas vércukorszint által okozott szövetkárosodásokat és gyulladásokat, illetve képesek megelőzni a szívbetegségeket és az idő előtti öregedést.
Remélem azóta a természet válaszolt kérdésére és kihajtott a diófa. Az mindenképp rá jellemző, hogy melegigényes lévén a legkésőbb fakadó fák közé tartozik. Az átültetés is valószínű késleltetheti a lombfakadást, de egy ekkora fánál már az is szerencsének mondható, ha tényleg átvészeli az átültetést.<p>Ezenkívül nagyon fontos a diófa metszés időpontjának helyes megválasztása. Erről tudhat meg többet az alábbi kisfilmben:
Ezt a növény a leopárdkontyvirág (ördögnyelv, óriásvirág) (Amophophallus rivieri), az eddig tévesen határozott csodagumó (Sauromatum) nem olyan távoli rokona. A kontyvirágfélék családjába tartozik. Eredeti élőhelyén vöröses színű, rothadó hús illatát árasztó torzsavirágzata döglegyeket csalogat magához, amelyek a virágporát szállítják. Mivel fagyérzékeny, gumóját télire védett helyre kell vinni. Ahhoz, hogy szép (pettyes) szárat fejlesszen és azon jellegzetes leveleket, a gumót 10 cm mélyre kell ültetni. Lehet cserépbe is, de a kertbe is ki ültethetjük. Rendszeresen kell öntözni, havonta egyszer tápoldatozzuk. Télre be kell vinni a lakásba. A gumót talaj nélkül, teljesen szárazon kell tárolni. <p>A csodagumó sok sarjgumót fejleszt. Ezeket felhasználhatja szaporításra. A virágjáról pedig még azt érdemes tudni, hogy kellemetlen szagot áraszt, ezért jobb, ha a növényt virágzáskor kinn tartjuk. A leopárdkontyvirág testvére a világ legnagyobb virágú növénye, a tintabuzogány (Amophophallus titanum).
Áztassa be a magot 24 órával a vetés előtt egy cserépben, kb. 21 fokos vízbe. A magot ezután ültesse jó vízáteresztő-képességű, humuszban gazdag talajba. Gyors fejlődésű növény.
Koratavasszal, a kihajtást megelőzően a befelé növő, árnyékoló, torzító hajtásokat, ágakat kell vissszametszeni.
Az Ön növénye a lándzsabunkó (Guzmania sp.) a broméliák közé tartozik. A broméliafélék közös tulajdonsága, hogy a levélrozetta közepéből kifejlődő virágzat elnyílása után a tőlevélrózsa elpusztul. Nem kell viszont kidobnunk a növény, mivel ezzek egyidőben a tő mellett apró sarjak képződnek. Gondos ápolással (meleg, párás környezet, laza szerkezetű talaj, rendszeres locsolás) 2-3 év alatt ismét virágba borul. További érdekességeket olvashat e növényről alábbi cikkünkben: