1246. Hogyan építsünk sziklakertet?
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
Készítsünk párolt vöröskáposztát, most nagyon jó az ára! Hozzávalók: 75 dkg vörös káposzta, 4 evőkanál olaj, ízlés szerint ecet, cukor, só, 1 mokkáskanál törött fekete bors. Elkészítés: A megtisztított vörös káposztát lereszeljük, vagy vékony csíkokra felvágjuk és megsózzuk. Állni hagyjuk 30 percig. Lábosba átöntjük, rácsorgatjuk az olajat és fél dl vizet, majd fedő alatt puhára pároljuk. Ezután 1-2 evőkanál kristálycukorral meghintjük és megpirítjuk. Ecettel és törött borssal ízesítjük. Nagyon finom!
Nagyon komolyan hangzik és nem is gondolnánk, hogy a csabai kolbász milyen egyszerűen elkészíthető. Csak a pontos fűszerezési arányokat kell betartani és nagyon finom házi készítésű csabait kapunk! A Második világháború után ugyan a készítése már iparszerű volt orosházi, gyulai, békéscsabai, illetve budapesti üzemekben, de a város környékén és a környező falvakban a lakosság mindvégig házi körülmények között készítette. Íme a recept!
A Hónap szobanövénye novemberben a karácsonyi kaktusz (Schlumbergera). A karácsony közeledtével egyre ünnepélyesebb ruhát ölt; a teljes növényt beborítják a színpompás, hófehér, rózsaszín és tűzpiros virágok. Ám akár a karácsony, ez is csak egy évben egyszer történik meg.
Hogyan okoz az alvásprobléma közlekedési balesetet? Súlyos esetben az alvászavarban szenvedő elaludhat, elbóbiskolhat a volán mellett, de kevésbé súlyos esetben is romlik a koncentrálóképesség és a reakcióidő, már akár enyhe kialvatlanság esetén is. Tudta, hogy a rossz alvás hatása az alkoholhoz is hasonlítható? Ha fáradtan, álmosan ülünk a volánhoz, annyira csökken a koncentrációnk, mintha elfogyasztottunk volna 1-2 pohár bort. De honnan tudjuk, hogy rosszul alszunk?
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!