1276. Nem tetszik? Add tovább!
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Új szolgáltatással bővült a Háziállat Magazin portálja: mostantól mindenkinek lehetősége van személyes értékelést adni a cikkekre! Lássuk, hogyan!
November 24-én, jövő kedden 50 falubuszból álló konvojjal demonstrál a falu- és tanyagondnoki hálózat Budapest belvárosában. Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében elnyert közel 10 milliárd forintból megvásárolt buszokkal a vidéki életkörülmények javításának fontosságára hívják fel a figyelmet a szervezők, a falugondnoki hálózat fennállásának 20. évfordulóján.
Idén ősszel közel 1300 őshonos facsemetét ültetnek 4 megye 38 településén a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. mozgalmának keretében. A hétvégén, szombaton, Pázmándon, a Pitypang Tagóvoda udvarán 18 csemetét telepítettek, ezzel elindult a gyakorlatban is a „Minden születendő gyermeknek ültessünk egy fát!” mozgalom.
A Magyar Biokultúra Szövetség 22. alkalommal rendezte meg a Biokultúra Napot (2009. november 21.). A program egyik legizgalmasabb része az „Év bioterméke” díjak átadása volt. A szakmai zsűri négy kategóriában választott győztest, ráadásként pedig egy közönségdíjat is átadtak.
A kemény fagyok beállta előtt kell ültetni a fokhagymát. A jól kifejlett anyahagymákat gerezdekre kell szedni és azokat 4-5 cm mélyen a gondosan előkészített talajba 25 cm sor- és 12-15 cm tőtávolságban elduggatni. Ugyancsak most (ősszel) van az ideje a tavaszi zöldhagymának való dughagyma elültetésének is. Erre a célra a nagyobb dughagymák alkalmasabbak, mert ezek több tartalék tápanyagot halmoztak fel, tavasszal gyorsabban és erélyesebben fejlődnek, hosszabb, fehér, fogyasztásra alkalmas szárrészt alakítanak ki. Fokhagyma nyersen a leghatásosabb gyógyszer Ősszel vethető zöldségek Mit mikor vessünk/ültessünk a veteményeskertbe?
A Polgári Törvénykönyv szomszédjogi rendelkezései kérdésére egyértelmű választ adnak. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására pedig nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el. A közterületre áthajló ágakról lehulló gyümölcsöket - ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi - bárki felszedheti.
Az ingatlan-nyilvántartás adatai nyilvánosak, így bárki betekinthet a tulajdoni lapok tartalmába. Célszerű egy helyszínrajzot kiváltani a Földhivatalban a területről, majd az ott szereplő helyrajzi számok alapján be lehet tekinteni az egyes tulajdoni lapokba. Azokból megállapítható az ingatlanok tulajdoni helyzete, a tulajdonosok neve és címe.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.
Elvileg nem is árt a kutyának, ezért elegendő biztonság, ha a permetezés után egy napig nem engedjük a kutyát, hogy rágcsálja a növényeket.