1276. Nem tetszik? Add tovább!
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Új szolgáltatással bővült a Háziállat Magazin portálja: mostantól mindenkinek lehetősége van személyes értékelést adni a cikkekre! Lássuk, hogyan!
November 24-én, jövő kedden 50 falubuszból álló konvojjal demonstrál a falu- és tanyagondnoki hálózat Budapest belvárosában. Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében elnyert közel 10 milliárd forintból megvásárolt buszokkal a vidéki életkörülmények javításának fontosságára hívják fel a figyelmet a szervezők, a falugondnoki hálózat fennállásának 20. évfordulóján.
Idén ősszel közel 1300 őshonos facsemetét ültetnek 4 megye 38 településén a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. mozgalmának keretében. A hétvégén, szombaton, Pázmándon, a Pitypang Tagóvoda udvarán 18 csemetét telepítettek, ezzel elindult a gyakorlatban is a „Minden születendő gyermeknek ültessünk egy fát!” mozgalom.
A Magyar Biokultúra Szövetség 22. alkalommal rendezte meg a Biokultúra Napot (2009. november 21.). A program egyik legizgalmasabb része az „Év bioterméke” díjak átadása volt. A szakmai zsűri négy kategóriában választott győztest, ráadásként pedig egy közönségdíjat is átadtak.
A kertünkben saját retkünk felmagzott, majd a magokat újra elvetettük. Fogyasztható-e az egyeléskor kiszedett növény és zöldje?
A hangyák közvetlenül nem károsítják a fákat, és általában nem is jelennek meg azokon, csak másodlagosan. Gyakori a levelek hátoldalán kialakuló levéltetű telepek rejtett kialakulása, felszaporodása, és az általuk termelt mézharmat csalogatja a fára a hangyákat. Pajzstetvek is képeznek mézharmatot. Mindkét kártevő előfordulhat a gyümölcsfákon, ezek ellen kell védekeznie, utána a hangyák is eltünnek a fáról.
A Zamioculcas zamiifolia alapvetően levéldíszövényként tartott faj, de az idősebb példányok megfelelő tartás mellett kihozhatják torzsavirágzatukat. Mivel az eredeti élőhelyéhez szükséges körülményeket aligha tudunk neki biztosítani, így jellemző időszakot sem lehet megadni. Egy nagyobb rizómával rendelkező, szórt fényben tartott, sok leveles (15-20) növény már szobai körülmények közt is virágozhat.
Valószínűleg valami szívogató kártevő van jelen a növényen, a ragacsos, cukros váladékból erre tudok következtetni. Szabadba ki kellene vinni, árnyékba és néhány napos időközönként lefújni kontakt és/vagy felszívódó rovarölő permetszerrel.
Sajnos ebben a kérdésben biztos javaslatot nem tudok mondani, érdemes lenne az algaölőszer gyártóját vagy forgalmazóját kérdezni. Azt javasolnám azonban, hogy mindenképpen le kellene halászni a tetejéről az elhalt algatömeget, plusz emellett valami kerti tóba való szűrő is jót tenne a vízminőségnek.