1276. Nem tetszik? Add tovább!
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Új szolgáltatással bővült a Háziállat Magazin portálja: mostantól mindenkinek lehetősége van személyes értékelést adni a cikkekre! Lássuk, hogyan!
November 24-én, jövő kedden 50 falubuszból álló konvojjal demonstrál a falu- és tanyagondnoki hálózat Budapest belvárosában. Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében elnyert közel 10 milliárd forintból megvásárolt buszokkal a vidéki életkörülmények javításának fontosságára hívják fel a figyelmet a szervezők, a falugondnoki hálózat fennállásának 20. évfordulóján.
Idén ősszel közel 1300 őshonos facsemetét ültetnek 4 megye 38 településén a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. mozgalmának keretében. A hétvégén, szombaton, Pázmándon, a Pitypang Tagóvoda udvarán 18 csemetét telepítettek, ezzel elindult a gyakorlatban is a „Minden születendő gyermeknek ültessünk egy fát!” mozgalom.
A Magyar Biokultúra Szövetség 22. alkalommal rendezte meg a Biokultúra Napot (2009. november 21.). A program egyik legizgalmasabb része az „Év bioterméke” díjak átadása volt. A szakmai zsűri négy kategóriában választott győztest, ráadásként pedig egy közönségdíjat is átadtak.
A hidrokultúra és az általad leírt tartási mód különbözik egymástól,de amit leírtál az úgy jó megoldás. A heti 1x vízbemártás lehet éppen elég is,mindig a tartási viszonyoktól függ(hőmérséklet,pára,fény....stb). Javaslom inkább a (átlátszó) cserépben lévő gyökereket kell figyelni.Nedves állapotban ezek a gyökerek inkább zöldes színűek.Szárazon fehérednek ki. Akkor kell nedvesíteni, ha a gyökerek kifehéredtek.Tápozni csak havonta 1x szükséges a növény fejlődési időszakában. A bolti tápoldat elegendő lehet de az adagolással vigyázni kell mert az erős koncentrátum elégetheti a gyökereket.(1l vízhez elegendő 1ml tápanyag)
Ha van lehetősége hideg, de fagymentes helyen teleltetni, akkor inkább meg kellene várni a telepítéssel a tavaszt, mert akkor a begyökeresedésre lényegesen több ideje lesz a növényeknek. A talajszerkezet szempontjából nincsenek komolyabb teljesítendő feltételek, az őszi ásás után tavasszal a megmaradt rögöket el kell munkálni, és az ültetőgödörbe kerülhetnek a növények. Az ültetési távolság nagyban függ a növény fajától, illetve a kertészeti változattól, így arra általánosságban nem lehet válaszolni, az anyanövény méretét és alakját, illetve a növény felhasználásának módját figyelembe véve kell megválasztani (sövénytelepítés, iskolázás, hosszú távú nevelés a bekonténerezés vagy a földlabdás kivétel előtt... stb). A trágyázással kapcsolatban megoszlanak a vélemények, mert a pontos dózis meghatározásához talajvizsgálatot kell végezni. Az ősszel bedolgozott, érett szarvasmarhatrágya a tavasszal telepített növényt nem valószínű, hogy megégeti, illetve használhat hosszú hatóidejű, burkos műtrágyát is, amelyből gyártanak kifejezetten örökzöldeknek szánt tápanyag összetételű készítményeket.
A pozsgás növényeket mindenképp napos, világos helyre tegyük, ahol minimum 16 celsiusfokos hőmérséklet biztosítható. Ne öntözzük őket túl gyakran, elég ha kéthetente, vagy még ritkábban kapnak vizet, viszont ilyenkor örülnek, ha bőven elönti őket a víz.
Sajnos a fénykép nem érkezett meg, így csak feltételezésekre hagyatkozom. A szeder és málna termésén szürke elváltozás a Botrytis cinerea gomba szokta okozni. Párás, nedves időben vastag szürke penészgyep fejlődik ki a lédús bogyón. Száraz időben a termés összeaszalódik és akkor is szürkés színű. A betegség fellépésekor már nem tud ellene védekezni. Csak megelőzés képpen eredményes a kezelés a következő szabad-forgalmú szerek valamelyikével: Trichodex, Topsin, Switch, Amistar, Quadris, Teldor. A gomba gyakran valamilyen fizikai sérülés után fertőzi a bogyókat(pl.rovarkártétel), ezeket is meg kell előzni. A szeder sekélyen gyökeresedik, száraz nyarakon rendszeres öntözést igényel. A vízhiány is okozhatja a bogyók összeaszalódását.
Sajnos neve ellenére szobában elég nehezen nevelhető. A legnagyobb gondot a tűlevelek hullása és az alsó levelek elvesztése okozza. Ez a túlzott napsütéstől vagy a mélyárnyéktól, a száraz levegőtől vagy a föld kiszáradása miatt történhet.