1276. Nem tetszik? Add tovább!
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Egy nemrég közzétett felmérés eredményei szerint, akár bevallják, akár nem, a tovább ajándékozás szokása széles körben elterjedt tevékenység. Leggyakrabban a kollégák "örülhetnek" a mástól kapott ajándéknak.
Új szolgáltatással bővült a Háziállat Magazin portálja: mostantól mindenkinek lehetősége van személyes értékelést adni a cikkekre! Lássuk, hogyan!
November 24-én, jövő kedden 50 falubuszból álló konvojjal demonstrál a falu- és tanyagondnoki hálózat Budapest belvárosában. Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében elnyert közel 10 milliárd forintból megvásárolt buszokkal a vidéki életkörülmények javításának fontosságára hívják fel a figyelmet a szervezők, a falugondnoki hálózat fennállásának 20. évfordulóján.
Idén ősszel közel 1300 őshonos facsemetét ültetnek 4 megye 38 településén a Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. mozgalmának keretében. A hétvégén, szombaton, Pázmándon, a Pitypang Tagóvoda udvarán 18 csemetét telepítettek, ezzel elindult a gyakorlatban is a „Minden születendő gyermeknek ültessünk egy fát!” mozgalom.
A Magyar Biokultúra Szövetség 22. alkalommal rendezte meg a Biokultúra Napot (2009. november 21.). A program egyik legizgalmasabb része az „Év bioterméke” díjak átadása volt. A szakmai zsűri négy kategóriában választott győztest, ráadásként pedig egy közönségdíjat is átadtak.
Kedves Érdeklődő! A citrusok nagyon érzékenyek a teleltetésre, itt mindent megatlál, hogy hogyan kell szakszeűen telelteni:felkészülés a teleltetésre >> Citrusfélék csoportosítása teleltetési hőmérséklet alapján >> A citrusfélék „behordása” >> Tennivalók a teleltetés során >> Leggyakrabban elkövetett nevelési hibák összefoglalása >> A butzogányfa igénytelen növény, de talán túl meleg helyen telelteti, íme a részletes gondozási útmutatója: Igénytelen szobanövény Mexikóból. Jellegzetes, elefántlábra vagy palackra emlékeztető megvastagodott törzsében vizet tárol (ezért nem baj, ha néha kiszárad a földje), hosszú vékony, ívben visszahajló levelei akár 60 cm-re is megnőhetnek, fűcsomószerű bozontot alkotnak a törzs tetején. A kéreg is vastag és repedezett, ez is az elefánt bőrére emlékeztet. Lassú fejlődésű, modern környezetben igen mutatós. Figyeljünk arra, hogy nyugodt háttér elé kerüljön, ami kiemeli a levélzet finomságát. Világos, de ne napos helyre tegyük, nyáron melegben, télen hűvösben, min. 10°C-on tartsuk. Közepes mennyiségű vizet igényel, de télen ezt csökkentsük. A túlöntözés, pangóvíz tőrothadást és a növény halálát is okozhatja! Bírja a központi fűtést, nyáron a szabadban is állhat. Elég 3-4 évente átültetni.
Igen, tartható, de jól megvannak laksában is.Egy kis gondozás >>
Kedves Laci! A képen egy sárkányfa (Dracena) látható. Egy korábbi cikkünket szeretném a figyelmébe ajánlani, ebben minden kérdésre választ kap, de ha még esetleg fel merül bármilyen kérdés, kérem írjon! Az egyenletes fejlődés érdekében a legjobb a sárkányfa számára a félárnyékos hely, ahol a növényt közvetlen napfény csak a nap leghidegebb óráiban éri. Szerintem egyszerűen túlöntözi... A talajt tartsuk nyirkosan, de kerüljük a túlzott öntözést is, mindig hagyjuk a földjét száradni pár napig két öntözés között. Túlöntözéskor könnyen megindulhat a gyökérrothadás. A téli hónapokban kevesebbet öntözzük, főként, ha a hőmérséklet nagyon alacsony. A sárkányfa kedveli a párás levegőt. Helyezzük cserepét agyaggolyókkal teli tálcára. Rendszeresen permetezzük vízzel, ügyelve, hogy a levelei megszáradjanak, mielőtt közvetlen napfény éri őket. Érzékeny a takácsatkára és az üvegházi molytetűre. Fény hiányában és hűvös száraz helyen a levelek csúcsa elszárad. Ha a sárkányfa túl kevés fényt kap csökkenhet a levelek színének intenzitása.A hirtelen levélhullás a szárazságnak a vízhiánynak vagy a nedvességhiánynak köszönhető.
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág (Aglaonema sp.) látható. Rendkívül igénytelen növény: a félárnyékot szereti, a napon kifakul és lekókad. Közepes vízigényű, ne öntözze túl. egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, itt mindenre váalszt talál: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/rakvirag-aglaonema-crispum/512/
Kedves Érdeklődő! Jó lenne egy fénykép, de elképzelhető, hoyg palántadőllésel állunk szemben. A palántadőlés már itt az oldalon is több cikkben említésre került, de részletesen magáról a betegségről még nem írtam. A sűrűn vetett palántaállományban nedves, meleg körülmények között fellépő betegség. A zöldségfélék - káposzta, paradicsom, paprika, retek, zeller stb. és a dísznövények palántáinak gyökérnyakán fekete elszíneződés látható és a nyakrész beszűkül. A gyökér és a szár megpuhul, elpusztul a palánta. Ezt a nagy károkat okozó betegséget több gomba (Pythium spp., Rhizoctonia s., Alternaria a., Fusarium spp.) együttesen okozzák. A kórokozók többsége a talajból fertőz, de némelyik a maggal is terjed. Fejlődésükhöz nedvesség, magas páratartalom és magas hőmérséklet szükséges. Ezek a gombák a talaj felső sekély rétegében szaporodnak, kedvező feltételek között nagyon gyorsan. Ha a föld felső rétege száraz, nem tudnak kifejlődni, tovább terjedni.Hatására a szép erős magoncunk egyik napról a másikra elfekszik, és a szára feltűnően elvékonyodott, esetleg barnás színűvé vált, elnyálkásodott. Ha ez a gombás betegség megjelent, sokkal nehezebb a megállítása, mint a védekezése ellene. Vannak szabályok, melyeket ha betartunk, jó eséllyel indulhatnak a magoncaink.- jó vízelvezetés biztosítása. Ha a növénykék sokáig állnak a vízben, állandóan nedvesen vannak, a gombás megbetegedések könnyebben megjelennek.- túl nedves és meleg.- túl magas páratartalom. Miután kikeltek a magok, megjelentek a sziklevelek, csökkentsük a páratartalmat. Egy kis fokozatra állított ventilátor ilyenkor nagy segítséget jelent. Az állandó légmozgástól hamarabb felszáradnak a magoncok.- fényhiány. Gondoskodnunk kell a megfelelő fényről. - tiszta ültetőközeg. Sok esetben nem fordítunk kellő figyelmet a steril ültetőközegre. A kerti föld továbbnevelésre alkalmas lehet, de a palántáinknak nem biztos, hogy megfelelő.- steril homok, vagy apró kavics. Miután a magokat elvetettük, finoman szórjunk rájuk tiszta homokot, vagy apró szemcséjű zúzott követ. A homokon, köveken hamar lefolyik a nedvesség, így a növények szára is hamarabb szárad meg.- megelőzés. Naponta kamillateával spricceljük meg a növénykéket, vagy ültetéskor a talaj felszínére szórhatunk őrölt fahéjat vagy őröl faszenet (hűtő szagtalanítója). Gombás megbetegedések megelőzésére mindegyik szer hatásos. - vegyi védekezés. Dithane M45 2%-os oldatával való beöntözés.- biológiai védekezés a palántadőlés ellen: a palánta nevelőágy talaját öntözzük zsurlóteával. Bővebben: A paradicsom palánta betegségei