1318.
A törzs felpuhulása tényleg a túlöntözés egyik végső tünete, de a kéthavi öntözés szintén egy szélsőség, pláne ha nem hűvös teleltetőben volt, hanem a meleg szobában.
A közismert Yucca elephantipes (hivatalos tudományos nevén Yucca gigantea) trópusi, szubtrópusi területekről származik, ahol az éves csapadékmennyiség 1000 és 2000 mm. Tehát igényli a nedvességet -főként a tavasztól őszig tartó növekedési, illetve fejlődési folyamat időszakában-, de jól alkalmazkodik a szárazabb, és hűvösebb klímához is.
A téli visszafogott öntözés elsődleges oka a hazai nevelés esetében a fényhiány. Ha télen is a nyári, gyakori öntözést alkalmazzuk, akkor a fejlődése sem áll le, és a fényhiánytól erőtlen, világos leveleket fejleszt, amely igen érzékeny lesz a károsítókra.
Tehát a téli tartás alatt a vízmennyiséget a helyiség hőmérséklete befolyásolja leginkább. Kimondottan világos és meleg helyen tartva nyugodtan lehet öntözni, mert különben kiszárad.
Így az Ön növényél a törzs valószínüleg nem a túl sok víztől puhult fel, hanem a kevés víz miatt száradt össze, ami szintén összenyomhatónak tűnik. A növény -ha lehetőség van rá- kerüljön ki a szabadba, és a földje legyen nedves, főként a nyári forróságban. A cserepe alatt ne álljon a víz, és tápanyagot is csak tavasztól őszig kapjon. Mivel a kiköltöztetés a leveleket könnyen megégetheti, így az első néhány hétben inkább félárnyékos legyen a növény.