1311. Készítsünk fából lakókocsit!
Fából vaskarikát! - szoktuk mondani, ha valaki valami lehetetlenre vállalkozik. Fából lakóautót, de legalábbis kerekeken álló lakást viszont lehet építeni. Nézzük, hogy sikerült!
Fából vaskarikát! - szoktuk mondani, ha valaki valami lehetetlenre vállalkozik. Fából lakóautót, de legalábbis kerekeken álló lakást viszont lehet építeni. Nézzük, hogy sikerült!
Kényelmes székek, ergonómiailag tökéletesen felépített székek, kiváló alapanyagból készült székek... ez mind szép és jó - de mint mindenki, a tervezők néha szeretik átírni a szabályokat és kilépni a megszokott formákból és funkciókból. És ez néha nekünk rossz, jaj olyan rossz!
Néha a csomagolásnak szánt dísztáskák drágábbak, mint maga az ajándék, ami bennük van. Pár perc alatt készíthetünk magunk is Mikulás - csomagnak zacskót, ami nem csak olcsó, de személyesebb meglepetés is, mint amit a boltban vehetünk. Nagyon egyszerű!
Magyarország tujanagyhatalom. Ha jobban szemügyre vesszük nagyvárosaink gazdagabb zöldterületeit, leginkább csak tujasövényekkel elválasztott egyenkertek tárulnak elénk. Az egyhangúság feloldásául bemutatunk néhány lomblevelű örökzöld cserjét, amelyekkel remekül helyettesíthetjük a már unalomig ismert tuját.
Egy szép gyertyának mindenki örül. És ha mi készítjük, akkor még személyesebbé tehetjük az ajándékot. Készítsünk színes és illatos gyertyákat! Megmutatjuk, hogyan!
Lehet próbálkozni a vadkesztenye nevelésével. A magokat télen vastag lombtakaró alatt kell teleltetni, majd tavasszal elvetni. Tápdús, laza talajon, és párás napos helyen talán néhány százalékuk kihajt.
Mivel a moniliát okozó gomba a beteg ágrészekben telel, azt kéne javasolnom, hogy távolítsa el a beteg ágrészeket. Ez nagyarányú fertőzésnél szinte lehetetlen. Következő évben a lemosó permetezésen túl, a meggy virágzásakor kell permetezni, s reménykedni, hogy túlélje a fertőzést! <p>Bővebben az alábbi cikkben:
A birs valóban önmeddő gyümölcsfaj, ezért érdemes 2-3 fajtát együtt telepíteni. Figyelni kell, arra, hogy azonos virágzási csoportba tartozó fajtákat ültessünk, ilyenkor lesz hatékony a megporzás. A teljes termőkort az 5-6. évben érik el a fák. <p>Korán virágzó fajták: Bereczki bőtermő, Mezőtúri<p>Középidejű: Portugál, Leszkovácka<p>Középkései: Angersi, Champion<p>Kései: Konstantinápolyi, Perbál
A bazsalikomot - hasonlóan a többi fűszernövényhez - érdemes teljes virágzásban szüretelni, majd száraz helyre fellógatva megszárítani és egészben vagy lemorzsolva télire eltehető. Másik módszer, ha a növény leveleit lefagyasztja. Bővebben a következő cikkekben olvashat.
Sajnos nagy mennyiségű cserebogárpajor esetén elég nehézkes a természetbarát megoldás. Ha ásás közben a felbukkanó pajorokat elpusztítja az is megoldás (nálunk a kutya is megeszik), de ennyire fertőzött talajnál érdemes talajfertőtlenítést végezni. Ha a pajorok még most is a talaj felső részében vannak akkor még most is ki lehet szórni a fertőtlenítő szert, de ha már mélyebbre másztak telelni, akkor már csak tavasszal ajánlom a kezelést. Bővebben itt olvashat a pajorokról: Hogyan védekezhetünk a talajlakó pajorok, drótférgek ellen? Pajor, a láthatatlan kerti munkás Megszabadultunk a talajlakó kártevőktől ezután a fagyos tél után? Érdekességként pedig itt van néhány egyéb védett bogár, melynek pajor alakja előfordulhat a kertben, komposztban vagy öreg, korhadt fák törzsében: Gigantikus pajor, láttál már ekkorát?