1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Kedves Réka! Igen a tavasz ideális lehet a sarjnövények leválasztására, ha már elég fejlettek hozzá. Ha még nem elég nagyok, várjon inkább egy évet, addigra biztosan elérik a megfelelő fejlettséget. Kezdetben célszerű általános virágföld és homok 4:2 arányú keverékét használni, így a még gyenge gyökerek képesek lesznek megerősödni. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát?
Tisztelt Érdeklődő! A Katalin cseresznye biztosabban terem pollenadóval, ilyen például a Germesdorfi és a Van fajtájú cseresznye. A továbbiakat kérem nézze meg honlapunkon: www.diosgazda.hu ahol a Fajtaismertetőben megtalálja többek között a Katalin fajtát is.
Kedves Jenny! Az Amarillisz leveleit most vissza lehet vágni, a fagyok elmúltával kiültethető jó tápanyag tartalmú kertbe. Majd újra hajt, és a leveleket kell gondozni, rendszeresen öntözni, és hetente legalább egyszer magas kálium és foszfor tartalmú műtrágyával beöntözni, de lehet lomtrágyával is öntözni, a muskátli virágtáp is jó. A Cliviát is napos helyen most már lehet öntözni, az előbb írt lombtrágyával hetente kezelni, és nyár közepére jó, napos helyen meghozza a virágszárat. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen egy tavaszi kankalin (Primula elatior) látható.
Kedves Mariann! Válaszul felsorolnék néhány oldalunkon előzőleg megjelent cikket, illetve szakértői választ, ami remélhetőleg segít majd a problémája megoldásában. Ha úgy gondolja, hogy ezek után sem kapott választ a kérdésére, akkor néhány képpel csatolva írjon ismét nekünk. A cikkek és szakértői válaszok tehát: Cikkek: Yucca: az univerzális szobadísz Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát? Szakértői válaszok: Yukkám levelei kókadoznak Yukkám levelei barnulnak! Yukka alsó leveleinek a száradása