1386. Bébi zöldségek: a méret a lényeg, és a kicsi a nyerő
A szokásosnál apróbb méretű zöldségfélék vagy az azokból készült csemegék felhasználásával megszokott ételeink új gasztronómiai és esztétikai élményt nyújthatnak.
A szokásosnál apróbb méretű zöldségfélék vagy az azokból készült csemegék felhasználásával megszokott ételeink új gasztronómiai és esztétikai élményt nyújthatnak.
Az Édenkert.hu felajánlja online felületeit a koronavírus jávány hatására bajba jutott kertészeti termelők, virágboltok és a dísznövényágazat további tagjai részére. Az édenkert.hu kerti címtára havonta 3-400 000 kertbarát figyelmét garantálja Önnek. A részvétel ingyenes! Jelentkezz most!
Az alma nyersen fogyasztva segíti az emésztést, vitamin, foszfor és almasav tartalma az agyi folyamatokat serkenti, de a vese és a máj működését is szabályozza. A tapasztalat azt mutatja, hogy ott, ahol sok almát fogyasztanak,kevesebb a köszvényes beteg. Plusz egy jó hír: legalább az alma ára nem emelkedett tavaly óta! Érdemes bespájzolni belőle, mert a tavasz még messze van.
A Calathea fajok Brazíliából származnak. Ott az árnyas aljnövényzetben élnek, szobanövényként a kevésbé ismert fajok közé tartoznak. A Calathea-félék lakásban nevelése nagy odafigyelést igényel, de a csodálatos és változatos levélminták miatt megéri a fáradtságot a gondozásuk.
A gyümölcs a világ minden táján a nőiesség, a termékenység jelképe, ezért gyakorta hasonlítják például a piros ajkat az eperhez, a gömbölyű melleket pedig az almához. De nemcsak egy-egy gyümölcs alakú női testrész mozgatja meg a férfiak fantáziáját, a cseresznyét, vagy a meggyet szedő, esetleg szőlőt kapáló nők látványa annyira megbizsergeti a férfiak fantáziáját, hogy egyenesen ágyba vágynak, hiszen ezek a munkálatok számukra „felhívás keringőre”, vagyis nemi aktusra.
Kedves Dóra! A levendula vetéssel kapcsolatban én ilyet még nem hallottam, ez biztosan badarság, ilyen nincs. A vetést márciusban lehet végezni, a kikelt növényeket kis cserépben kell tűzdelni, majd május közepe felé ki lehet ültetni a növényt. A bazsalikom, vetése is időszerű, de mindenképpen a szobában, 25-30 °C a legjobb. Szintén május környékén lehet kiültetni a palántákat. A jövőt illetően, pedig: az árva kelés, nem igazán szabályozható, szerintem ugyanígy vessen, de áttelelő növény, azaz évelő. Jövőre nagyobb lesz csak. A magvetésnél figyeljen arra, hogy a földet a mag takarásra óvatosan, a magátmérő 2-3-szorosára legyen csak a föld vastagság, és természetesen soha nem száradhat ki, mert a csíra elhal.
Kedves Dóra! Szerintem a kaktusz valóban fagyás jeleit mutatja, ne tegyen vele semmit, tartsa melegebb helyen, talán virágozni is fog, és a nappal ellentétesen tartsa, hogy a fototropizmus miatt visszaegyenesedjen, azaz a fény felé növekedésének az erélyét próbálja kihasználni. A pajzstetvek ellen kizárólag felszívódó szerekkel lehet hatékonyan fellépni, ajánlom pl.: Actara 25 WG, Chess 50 WG . Ezzel Permeztezze le őket, egy tasakot oldjon fel 8 liter vízben, és öntözze is meg a növényt vele, az orchidea esetében - nedvesség tartó közeg hiányában - áztassa be cserepestől kb. 30 percre egy vödörben.
Tisztelt B.K.! Problémája tipikusan olyan probléma, amit teljes biztonsággal csak helyszínen történő vizsgálattal lehet meghatározni. Ebből a fotóból úgy tűnik, hogy a növények túl sűrűn lettek ültetve, és ahogy nőnek, egyre jobban árnyékolják egymást. Ebben az esetben fényhiány okozza e belső részek kopaszodását. De okozhatják a tüneteket kártevők (pl. ezüstfenyő levéltetű), vagy különböző gombabetegségek is. Javasoljuk, kérje tapasztalt szakember segítségét a helyszínen!
A hajtás természetes állapot, mert valószínűleg egy boltban vette őket ahol a benti hőmérséklet 20 fok felett volt. Tegye hidegre őket akkor a hajtás növekedése lassúbbodik (hűtőbe is lehet). Március közepén amikor már nincsenek fagyok, ki lehet ültetni őket.
Úgy látom gyapjas pajzstetűvel van dolgunk. Meg kellene próbálni a szappanos vízzel való lemosást, a fehér viaszváladék letörölgetését. Ha már ennyire elszaporodott, ki kell egészíteni a kezelést növényvédő szerrel. Alkalmas erre a Fito Pajzstetű elleni aerosol és a Substral Celaflor Careo is. A kezeléseket ismételni szükséges, és továbbra is figyelni kell az újbóli megjelenésükre a többi szobanövényen is. Üdvözlettel: Növényorvos