1386. Bébi zöldségek: a méret a lényeg, és a kicsi a nyerő
A szokásosnál apróbb méretű zöldségfélék vagy az azokból készült csemegék felhasználásával megszokott ételeink új gasztronómiai és esztétikai élményt nyújthatnak.
A szokásosnál apróbb méretű zöldségfélék vagy az azokból készült csemegék felhasználásával megszokott ételeink új gasztronómiai és esztétikai élményt nyújthatnak.
Az Édenkert.hu felajánlja online felületeit a koronavírus jávány hatására bajba jutott kertészeti termelők, virágboltok és a dísznövényágazat további tagjai részére. Az édenkert.hu kerti címtára havonta 3-400 000 kertbarát figyelmét garantálja Önnek. A részvétel ingyenes! Jelentkezz most!
Az alma nyersen fogyasztva segíti az emésztést, vitamin, foszfor és almasav tartalma az agyi folyamatokat serkenti, de a vese és a máj működését is szabályozza. A tapasztalat azt mutatja, hogy ott, ahol sok almát fogyasztanak,kevesebb a köszvényes beteg. Plusz egy jó hír: legalább az alma ára nem emelkedett tavaly óta! Érdemes bespájzolni belőle, mert a tavasz még messze van.
A Calathea fajok Brazíliából származnak. Ott az árnyas aljnövényzetben élnek, szobanövényként a kevésbé ismert fajok közé tartoznak. A Calathea-félék lakásban nevelése nagy odafigyelést igényel, de a csodálatos és változatos levélminták miatt megéri a fáradtságot a gondozásuk.
A gyümölcs a világ minden táján a nőiesség, a termékenység jelképe, ezért gyakorta hasonlítják például a piros ajkat az eperhez, a gömbölyű melleket pedig az almához. De nemcsak egy-egy gyümölcs alakú női testrész mozgatja meg a férfiak fantáziáját, a cseresznyét, vagy a meggyet szedő, esetleg szőlőt kapáló nők látványa annyira megbizsergeti a férfiak fantáziáját, hogy egyenesen ágyba vágynak, hiszen ezek a munkálatok számukra „felhívás keringőre”, vagyis nemi aktusra.
Ősszel és kora tavasszal is ültethetjük. Ültetés után a vesszőket négy-öt rügyre metsszük vissza. A kihajtó vesszőkből a harmadik évben hat-nyolc vázágat hagyunk meg. A vadrózsa az egyéves vesszőkön és a kétéves gallyakon hozza termését. Fás dugványozással szaporítják a legtöbb helyen. cikk:Hogyan termesszünk csipkebogyót? >>
Kedves kezdőkertész! A diófa metszésének a legideálisabb időpontja, augusztus vége, szeptember eleje. Javaslom, hogy várja meg az őszt és akkor végezze el a feladatot. Egyébként nyugodtan lehet ritkítani, visszavágni, formálni.
Tisztelt Kérdező! A képen látható növény az örökzöld magnólia (Magnolia grandiflora). Beszerezni Budai Kertcentrumban, New Garden, és Oázis kertészetekben lehet majd a tavaszi olasz import növények közül. Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
A virágcsalán gondozása, szaporítása (Plectranthus scutellarioides) A virágcsalánt tavasztól őszig kéthetenként mészmentes tápoldattal öntözzük, és a hajtásnövekedés időszakában bőségesen locsoljuk langyos, lágy vízzel.Átteleltetés után általában megnyúlik, felkopaszodik, ezért a levágott hajtásrészeket gyökereztessük meg, és neveljünk belőle új növényt. A meggyökeresedett dugványokat jó minőségű virágföldbe ültessük, majd a májusi fagyok után ültessük ki.Nyáron érdemes a hajtáscsúcsokat folyamatosan visszavágni, így tömör, dús, bokros, színes növényt kapunk. Ahhoz, hogy a levelek ne veszítsék el színpompájukat, el kell távolítanunk az elszáradt, árnyékban lévő leveleket.A virágcsalán fény- és vízigényes, tápanyagigénye közepes. A világos, napos vagy félárnyékos helyet kedveli, de védjük a tűző naptól, mert a leveleinek csak így lesznek szép színei. A 18-22 C fokos hőmérséklet az ideális számára. Télen hűvös, de világos helyen tartsuk.Legegyszerűbb szaporítási módja, ha tavasszal vízben gyökereztetjük. Az anyanövényről vágjunk le 10-15 cm hosszú hajtásokat, az alsó leveleket távolítsuk el és tegyük vízbe. Pár nap múlva megjelennek a gyökerek. Ekkor ültessük cserépbe, nedves, de jó vízáteresztő képességű, tápanyagban gazdag talajba. Ha csak véletlenül letörtünk egy ágacskát, azt is nyugodtan használhatjuk szaporításra.
Elég reménytelen szegényke, de visszametszheti (erőteljesen) tavasszal, hátha. A hibiszkusz gondozása A hibiszkusz a gyengén savanyú talajt kedveli (pH 6-6,5). (Ez a nálunk kapható B típusú virágföldet jelenti.) Sok hibiszkuszkertész hetente egyszer öntözi és tápoldatozza növényét. Ez is elegendő lehet, napi öntözés mellett azonban maximális mértékben garantált a növény tápanyaghoz jutása. Az egészséges hibiszkusznövénynek nincs nyugalmi időszaka, akár egész évben virágozhat. Egyenletes tápoldatozás mellett a növény folyamatosan gyönyörű szép virágokat fog hozni. Ha a trópusi szépség konténeres nevelése mellett döntünk, megkíméljük magunkat a fonálférgekkel és más kártevőkkel, valamint a szárazsággal, faggyal és a tápanyaghiánnyal szembeni küzdelmektől. Tovább >>