1456. Mi az a guárgumi?
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
A tripszek nem kímélik a szobanövényeket, a zöldségeket és a dísznövényeket sem. Mutatjuk, hogyan küzdjünk ellenük!
A lombhullató örökzöldekből kialakított sövények télen is megfelelő takarást adnak, amellett, hogy színt visznek a szürkeségbe. A virágzó cserjékből válogatott növénysor színes és fantáziadús. A cserjékből álló sövények rövid idő alatt magasra nőnek, kevesebb ápolást igényelnek.
A vékonyabb levelű növényfajok, mint a paprika vagy az egynyári dísznövényeink közül a fukszia, kevésbé képesek tolerálni a vízhiányt. Dísz- és haszonnövényeink vízigénye sok tényezőtől függ. A faj-, és fajtára jellemző igényen kívül a vízigényüket számos környezeti tényező, és a növény életkora is befolyásolja.
Néhány szál virág is elegendő lehet ahhoz, hogy az iroda barátságosabbnak tűnjön. A növények ugyanis melegebbé, kellemesebbé hangolják a környezetet, javítják a munkahely minőségét, segítik a jó munkahelyi klíma kialakulását, ami a teljesítmény hatékonyságára is erősen kihat.
Kedves Réka! Igen a tavasz ideális lehet a sarjnövények leválasztására, ha már elég fejlettek hozzá. Ha még nem elég nagyok, várjon inkább egy évet, addigra biztosan elérik a megfelelő fejlettséget. Kezdetben célszerű általános virágföld és homok 4:2 arányú keverékét használni, így a még gyenge gyökerek képesek lesznek megerősödni. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát?
Tisztelt Érdeklődő! A Katalin cseresznye biztosabban terem pollenadóval, ilyen például a Germesdorfi és a Van fajtájú cseresznye. A továbbiakat kérem nézze meg honlapunkon: www.diosgazda.hu ahol a Fajtaismertetőben megtalálja többek között a Katalin fajtát is.
Kedves Jenny! Az Amarillisz leveleit most vissza lehet vágni, a fagyok elmúltával kiültethető jó tápanyag tartalmú kertbe. Majd újra hajt, és a leveleket kell gondozni, rendszeresen öntözni, és hetente legalább egyszer magas kálium és foszfor tartalmú műtrágyával beöntözni, de lehet lomtrágyával is öntözni, a muskátli virágtáp is jó. A Cliviát is napos helyen most már lehet öntözni, az előbb írt lombtrágyával hetente kezelni, és nyár közepére jó, napos helyen meghozza a virágszárat. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen egy tavaszi kankalin (Primula elatior) látható.
Kedves Mariann! Válaszul felsorolnék néhány oldalunkon előzőleg megjelent cikket, illetve szakértői választ, ami remélhetőleg segít majd a problémája megoldásában. Ha úgy gondolja, hogy ezek után sem kapott választ a kérdésére, akkor néhány képpel csatolva írjon ismét nekünk. A cikkek és szakértői válaszok tehát: Cikkek: Yucca: az univerzális szobadísz Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát? Szakértői válaszok: Yukkám levelei kókadoznak Yukkám levelei barnulnak! Yukka alsó leveleinek a száradása