1456. Mi az a guárgumi?
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
A tripszek nem kímélik a szobanövényeket, a zöldségeket és a dísznövényeket sem. Mutatjuk, hogyan küzdjünk ellenük!
A lombhullató örökzöldekből kialakított sövények télen is megfelelő takarást adnak, amellett, hogy színt visznek a szürkeségbe. A virágzó cserjékből válogatott növénysor színes és fantáziadús. A cserjékből álló sövények rövid idő alatt magasra nőnek, kevesebb ápolást igényelnek.
A vékonyabb levelű növényfajok, mint a paprika vagy az egynyári dísznövényeink közül a fukszia, kevésbé képesek tolerálni a vízhiányt. Dísz- és haszonnövényeink vízigénye sok tényezőtől függ. A faj-, és fajtára jellemző igényen kívül a vízigényüket számos környezeti tényező, és a növény életkora is befolyásolja.
Néhány szál virág is elegendő lehet ahhoz, hogy az iroda barátságosabbnak tűnjön. A növények ugyanis melegebbé, kellemesebbé hangolják a környezetet, javítják a munkahely minőségét, segítik a jó munkahelyi klíma kialakulását, ami a teljesítmény hatékonyságára is erősen kihat.
Tisztelt Meskó Gabriella! A virágzás elmaradása lehet az őszi csapadékhiány, és a késői fagy. A törzshöz közel eső levelek elszáradása sárgulása pedig egyértelműen a növény vízhiányára utal. A csapadék sajnos a télen és tavasszal, és most nyáronis egyenetlen eloszlású volt. Ezért voltak szárazabb időszakok, és a talajok kiszáradása miatt egyes növényeken a vízhiány jelei mutatkoznak. Érdemes lenne a fa tövét megkapálni, kitányérozni, és a kánikulai melegben rendszeresen öntözni a fát. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök aleonkert.hu
Üdvözlöm! Igazából áprilistól ajánlott vetni, de szerintem megpróbálhatja, hátha ősszel lesz gyümölcs. Vesse 5-8 vm mélyen és fészkesen. Egy fészekbe 5-6 magot vessen!
Kedves Valcsi! A hokkaidó tök egy gyűjtőnév, ami a Hokkaidó szigetről való sütőtököket foglalja magában. A legismertebb a sötétnaracs, piros hokkaidó (Uchiki kuri). 8-10 hónapig eltartható, nagyon finom és a héjával együtt fogyasztható. Valóban nem szabad elsietni a szedését, ősszel javaslom és így tovább is eltartható. Ha a tökök felveszik a fajtára jellemző színt, akkor elvileg érettnek tekinthető, illetve leszedve is valamelyest utóérik. Héja keményebb, mint a kanadai sütőtöké, de a nagydobosinál azért könnyebben vágható. Kiváló krémleves készíthető belőle.
Üdvözlöm! A természetben a száraz időszakot így vészeli át, hogy a leveleit ledobja, azután kihajt. A túlöntözés szokott levélhullást okozni, de ha Ön ritkán öntözi, akkor ezt kizárhatjuk. Javaslom, hogy pár naponta permetezze állott vízzel, hogy egy kicsit a tavaszt imitálja, legalábbis a pára tekintetében, illetve nagyon fontos, hogy figyelje meg, hogy van-e valami talajlakó kártevő, pl.: drótféreg, vagy valamilyen lárva. Érdemes talajfertőtlenítőt tenni a cserépbe átültetéskor!
Kedves Gábor! Erre a célra nagyon kiváló választás lenne a vérszilva, ami a bordó leveleivel nagyon szépen mutat, tavasszal virágba borul és jól alakítható, metszhető. A másik tippem a korallberkenye lenne, ami a virágzás mellett szép bogyókat is hoz, amit ráadásul a madarak nagyon szeretnek, de lekvár is főzhető belőle.