1461. A palánták ilyen földben fejlődnek a legszebben
Egyre többen nevelnek palántát kerti föld helyett például a tőzegalapú tápkockákban Nem ok nélkül. Mutatjuk, miért!
Egyre többen nevelnek palántát kerti föld helyett például a tőzegalapú tápkockákban Nem ok nélkül. Mutatjuk, miért!
A rossz vízvezetésű talaj felső rétegében felgyülemlik a tartós víznyomás, vizenyősséget idéz elő. Általában kemény, kötött agyagtalajon, magas vízállású (tó- vagy folyóparti) területek kertjeiben találkozhatunk a gonddal, továbbá ősszel, télen és a tavaszi hóolvadás idején.
A most következő levessel akár hét nap alatt is karcsúbb lehet! A torontói Központi Kórház diétájával egy hét alatt 5-8 kilót is fogyhat szenvedés nélkül. A szervezet ugyanis több kalóriát éget el, mint amennyit a csodalevessel elfogyasztunk. Most nem csak az alapreceptet, de három finom variációját is elkészíthetjük!
A Városmajor (a köznyelvben gyakran csak Major) Krisztinaváros egyik része Budapest XII. kerületében. A gyönyörű parkban Dr. Bálint György kísér minket.
A Városliget, Budapest legnagyobb parkja a XIV. kerületben található. A főváros kedvelt pihenőhelye és kulturális centruma.
A kép alapján egyértelműen nem látszik hogy pontosan melyik, de úgy tűnik, hogy a diófa kérgét egy kártevő támadta meg. Legfontosabb teendő tavaszra marad, mindenképp télvégi lemosó permetezésben kell részesíteni a fát, a felnyílt kérget kefével érdemes lekaparni előtte, hogy a permetlé ott is teljesen beborítsa a fát.
A szelídgesztenye valóban jobban termékenyül, ha nem csak egy, hanem több példányát ültetjük kertünkbe. A szelídgesztenye egyivarú (virága csak vagy női vagy hímvirág), és egylaki (tehát mind a női, mind hím megtalálható egy fán). Viszont gyakran előfordul, hogy az egyik hamarabb virágzik, mint a másik (nőelőző), és így a kívánt megporzás elmarad. Ültetvényekben 4-5 soronként szoktak egy pollenadó fajtát ültetni.
A klíviát viszonylag ritkán kell átültetni, ilyenkor tápanyagban gazdag virágföldet válasszunk számára. A klíviát a tövétől óvatosan leválasztott erős sarjakról lehet szaporítani, vigyázva, hogy törékeny gyökereiből minnél többet megóvjunk. Legjobb időpont erre a virágzás után, tavasszal adódik, mikor könnyen begyökeresednek a sarjak. Mindenképp érdemes megpróbálkozni a levágott gyökerű sarj átültetésével is, de nem biztos hogy túl fogja élni a beavatkozást.
Sajnos kimondottan hibiszkuszról szóló könyvet nem ismerek, de mint gyakori szoba-, illetve dézsás növény a legtöbb ilyen témájú könyvben szerepelni szokott.
Fagyérzékenysége miatt valószínű, hogy nem elterjed nálunk ez a fajta, de érdemes lenne megpróbálni Kerti címtárunk Díszfaiskolai termesztőitől vagy kértészeteitől egy árajánlatot kérni, hátha ők termesztenek vagy forgalmaznak hasonló fajtát.