1461. A palánták ilyen földben fejlődnek a legszebben
Egyre többen nevelnek palántát kerti föld helyett például a tőzegalapú tápkockákban Nem ok nélkül. Mutatjuk, miért!
Egyre többen nevelnek palántát kerti föld helyett például a tőzegalapú tápkockákban Nem ok nélkül. Mutatjuk, miért!
A rossz vízvezetésű talaj felső rétegében felgyülemlik a tartós víznyomás, vizenyősséget idéz elő. Általában kemény, kötött agyagtalajon, magas vízállású (tó- vagy folyóparti) területek kertjeiben találkozhatunk a gonddal, továbbá ősszel, télen és a tavaszi hóolvadás idején.
A most következő levessel akár hét nap alatt is karcsúbb lehet! A torontói Központi Kórház diétájával egy hét alatt 5-8 kilót is fogyhat szenvedés nélkül. A szervezet ugyanis több kalóriát éget el, mint amennyit a csodalevessel elfogyasztunk. Most nem csak az alapreceptet, de három finom variációját is elkészíthetjük!
A Városmajor (a köznyelvben gyakran csak Major) Krisztinaváros egyik része Budapest XII. kerületében. A gyönyörű parkban Dr. Bálint György kísér minket.
A Városliget, Budapest legnagyobb parkja a XIV. kerületben található. A főváros kedvelt pihenőhelye és kulturális centruma.
Igen az uborkához hasonlóan érdemes a virágos rész után 3-4 levélízközzel visszavágni ügyelve hím és nő ivarú virágok arányait figyelve (egy nő ivarú virághoz 2-3 hímivarú virág legyen). A termés minősége, és mérete is jobb lesz a visszavágások során. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Mindenképpen ki kellene ültetni! A fenyők nem tűrik a szobai körülményeket. Ültesse ki és rendszeresen öntözze, nem lesz baja!
Üdvözlöm! Nem lesz baja! Javaslom, hogy legalább 2 méter átmérőjű kört hagyjanak ki, mert a törzse eléggé vastag lesz, illetve a gyökerek is kar vastagságúra megnőnek. Nem írta, hogy pontosan melyik faj, de a luc. ezüst, fekete fenyőről ez elmondható.
Tisztelt Kertbarát! A képen a gyapjas pajzstetű nőstényének a petecsomóit lehet látni. A pajzstetű ellen az Actara SC, a Karate 2,5 WG és a Mospilan 20SP rovarölő szerekkel lehet permetezéssel sikeresen védekezni. A permetezést a teraszon vagy a szabadba végezzük, és ne a szobában. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen egyszer a levélatka kártétele a sárgás foltok láthatók, valamint az amerikai lepkekabóca gyapjas váladéka látható. Védekezni a levélatkák ellen a Nissorun 10 WP vel a lepkekabóca ellen az Actara 25WG és a Mospilan 20SP szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu