1521. Ehető gyomnövény?
A tudósok reményei szerint egy szerény, a mediterrán vidéken és a Közel-Keleten honos gyomnövény, a szálkaperje segíthet majd a világ élelmezésében, ráadásul bioüzemanyag is készülhet belőle.
A tudósok reményei szerint egy szerény, a mediterrán vidéken és a Közel-Keleten honos gyomnövény, a szálkaperje segíthet majd a világ élelmezésében, ráadásul bioüzemanyag is készülhet belőle.
Sokat törtük a fejünket, hogyan válogassuk össze a legjobb cukkini (Cucurbita pepo var.) recepteket. Nem könnyű feladat, ugyanis rendkívül sokoldalú zöldségről van szó, mely ráadásul közel sem nevezhető történelminek. Lássuk, mire jutottunk!
A hagyma (Allium cepa, Alliaceae) nagyon érdekes növény, zöldségként és gyógynövényként is fogyasztjuk. Nézzük, miért olyan egészséges!
Egyre több bizonyíték támasztja alá, hogy az alma nemcsak csodálatos gyümölcs, de a szó legnemesebb értelmében gyógyító növény is. Lássuk, miért jó választás az almadiéta!
A meggy- és más gyümölcslevesek valódi magyar különlegességek, érdemes megkínálni velük külföldi barátainkat. Összegyűjtöttünk néhány meggyspecialitást.
Kedves Érdeklődő! Töredező ágak és hajtások a növény halálát jelenti.Oka bármi lehet,, de az egyforma száradás vízhiányt jelent. Nem szív a növény akár kártevő gyökér pusztítása miatt vizet vagy a növény megbetegedett. Molnár Gábor Éva, kertészmérnök
Kedves Érdeklődő! Egy fadoktort kell az ilyen nagy méretű fákhoz kihívni, mert alpinista technikával áttudja vizsgálni a fa egészségi állapotát. Molnár Gábor Éva,kertészmérnök
Kedves Zoltán! Egy faszakértő biztos ebben kompetensebb, mint hogy egy képről bármi igazi megállapítás születhessen a részemről.Ezért ajánlom, hogy keressen meg ilyen szolgáltatást vagy favágásokkal foglakozó céget, hogy a területen szemrevételezve a fát , megvizsgálva az állapotokat tudjon önnek helyes javaslatot tenni. Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Kedves Szabolcs! Alapvetően fejlődniük kellett volna a homokban is. Lehet, hogy az alannyal volt baj. Homokos, laza talajra a vadkajszi alany való. A mirabolán alany a kötöttebb talajokon állja meg a helyét. Az öntözés friss telepítés után elengedhetetlen pláne április/májusban, amikor elkezd hajtani a kajszi. A kitermelés során sérül a gyökérzet. Az ültetéskor kicsit meg kell csipkedni a gyökerek végét, hogy a sérült részek lekerüljenek. Tavasszal meg kell metszeni a fát, hogy a csökkent gyökérfelülettel arányos legyen a lomb mérete. Egyáltalán nem lehetetlen homokon kajszit termeszteni. Az ültetéskor célszerű nem csak a gödör aljára tenni trágyát, hanem a kitermelt homokhoz is kell keverni egy keveset, hogy az épp fejlődő gyökerek már egyből tápanyagdús földdel találkozzanak. Tegyen még egy próbát betartva a felsorolt tanácsokat. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Érdeklődő !Sajnos nem érkezett a kérdés mellé kép, amiben támpontot kaphattam volna arról, hogy a kérdés milyen növényre, sövényre vonatkozik.Kérem keressen meg levéllel és képeket csatolva a kertfuvesites@kertfuvesites.hu email címen. Molnár Gábor Éva kertészmérnök