1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A kihajtott rész az alany, amely a jelek szerint idegen megporzó, és amiatt potyog le a gyümölcse, mert nincs megfelelő porzója. Érdemes lenne beoltani, beszemezni egy másik fajtával, vagy legalább más fajtájú virágos gallyakat tenni a koronába, hogy a méhek könnyen megtalálják. Legegyszerűbb a szemzés, melyhez tavasszal erősen vissza kell vágni a kiválasztott vázágakat, és augusztusban beszemezni a lent kihajtott új hajtásokat.
A képen látható levélelhalások, amennyiben a növény gyökérzete egészséges, korábbi tartási hibára vezethető vissza. Télen leggyakrabban a szoba szellőztetésénél fellépő hideg levegő(huzat) okozhatja az akkor még fiatal zsenge levelek károsodását. Az elhalt levelekkel már sok tennivaló nincs: az elpusztult felületet éles ollóval vágja le, kevésbé lesz feltűnő a későbbiekben.
Ezek a hajtások biztosan nem erednek meg, ahhoz vastagabb, erősebb hajtások szükségesek! Ha kitelepitésnél 1-2 hétig nem kap napot, akkor hozzáedződik a tűző naphoz is.
Sötét helyen igazábl egyik szobanövény sem fog szépen fejlődni. Vannak, amelyek jobban bírják a fényszegény állapotot, de ők sem lesznek egy idő után mutatósak. az alábbi növények közül válogathat: - kukoricalevél (Aspidistra) - rákvirág (Aglaonema) - anyósnyelv (Sansevieria) - filodendron (Philodendron scandens) - szobai futóka (Scindapsus) (de világos foltjai elhalványulnak)
Kaktuszoknál gyakori jelenség, hogy a töve parásodik, megbarnul, úgy néz ki mintha kezdene fásodni. A barna színnek ez is lehet egyik, következményekkel nem járó, természetes oka. A kép alapján nem lehet eldönteni, hogy a folt rothadás-e, ha igen, akkor ott nedves, bomló, lágy résznek kell lennie. Amennyiben ilyet tapasztal, akkor a növény megmentésének egyetlen módja, ha a barna rész fölött kb. 3 cm-rel levágja az egészségesnek látszó részt, ha még itt is rothadó, barnás foltot észlel, akkor addig folytassa a vágást, amíg teljesen egészséges metszési felületet kap. Ha eddig eljut, akkor szárítsa be az egészséges metszési felületet, majd dugványként meggyökereztetheti. Ajánlom figyelmébe a Debreceni Pozsgástár című képes magazint, amelyben talál cikkeket a kaktuszok betegségeiről és az ellenük való védekezésről is. Hogyan készítsük fel a kaktuszokat a télre? A kaktuszokról - praktikus tanácsok Kaktuszok havi munkanaptára - november, december