1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Tetű lehet, jól gondolta. A ragacsosság a mézharmattól van, mert a tetvek miatt nem tud a növény lélegezni. A korompenész gombái megszaporodnak rajta és ezért szárad el, és hullik le. A tetveket kell elpusztítani, hogy rendbe jöjjön a növény. Lemosást, nem ajánlok, ahogy kérte, bár az sokat segítene, de lehet a boltokban kapni olajos permetezőszereket: pl Vektafid. Az olaj elzárja a tetveket a levegőtől és elpusztulnak, ez is bio módszernek számít. A metszésről: Fontos, hogy tudja, hogy a frissen metszett ágakon növő hajtások az adott évben általában nem virágoznak, de ha nyár közepén metsszünk, akkor kinőnek és télre megerősödnek annyira az új hatások, hogy a következő tavasszal jó eséllyel már hozhatnak virágot. Kevés növénynél ennyire kiszámítható a metszések következménye, mint a leandernél. Ha a leandere csúnyán fel van kopaszodva, de már nagyon fás a törzse, akkor nyugodt lélekkel előveheti a fűrészt. Ilyenkor a kedvünk szerinti formát alakíthatjuk ki, aszerint, hogy kerekded vagy hosszúkás, tőből elágazó, vagy inkább magasabban elágazó növényt szeretnénk. Ilyenkor számolnunk kell azzal, hogy a vastag törzsön számtalan kis hajtás fog előbújni, amiket többnyire ritkítanunk kell.
Igen. A gyep télre felkészítésének egyik legfontosabb feladata a tápanyagutánpótlás. Legkésőbb november elején végezzünk trágyázást, ügyelve az egyenletes kijuttatásra. A csomókban maradt trágya kiégeti a füvet, a következő évben foltos lesz a gyepünk.
Már csak a teleltetés a fontos. A hagymákat fagymentes, száraz (de nem túl száraz) helyen teleltessük át. A hagymákat nyáron napos helyre, a kertbe vagy az erkélyládába, jó minőségű földkeverékbe ültessük, bőségesen öntözzük. Az ily módon nevelt növények csakhamar kifejlődnek, azonban többnyire csak a következő évben virágoznak. Előfordulhat viszont az is, hogy az elültetett hagyma csak egyszer virágzik és többet nem. Az ilyen növények általában szobai tenyésztésűek. A tubarózsát nyáron szükség szerint öntözzük. Hetenként 1-2-szer tápoldatozzuk. Azon tövek öntözését, amelyeken virágzat nem fejlődött, október-novemberben fokozatosan szüntessük be és szárazon teleltessük őket.
Monstera deliciosa (könnyező pálma) növényt sokan szeretik, mert igénytelen, a szélsőséges körülményeket is jól tűri és hosszú évekig él, sajnos többnyire azért szabadul meg tőle az ember, mert kinőtte a lakást. Kisebb lakásba a Monstera deliciosa "Borsigiana" változat ideálisabb, a kisebb helyigénye miatt. Ne távolítsa el a gyökereket, inkább hajtsa vissza őket, hogy a talaj felé nőjenek. Moharúddal is megtámaszthatja a növényt, így természetesebb környezetet biztosíthat a számára.