1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Minden levirágzott orchidea virágszárát csak akkor szabad levágni amikor az természetes úton magától visszaszárad, mivel a virágszárból nagyon sok tápanyag visszapótlódik a növénybe. Lepkeorchiknál viszont sűrűn előfordul az is,hogy elágazva vagy tovább növekedve újra virágzik.
A Leea világos, de a közvetlen napsütéstől védett, télen 20°C alatti helyet igényel; míg nyáron a szabadban nevelhető. A növekedési időszakban rendszeresen locsoljuk, a földjét tartsuk nedvesen. Tápanyagigényes, ezért tavasztól-őszig hetente tápoldatozzuk. Valóban nagy termetű növény, de kisebb metszéssel kordában tartható.
Sajnos ilyen irányú pontos ismereteim nincsenek, de én inkább komposztálnám a maradék zöldség-gyümölcsöket és a kész komposztot használnám fel az átültetendő növények földkeverékéhez. Ennél biztosabb ásványi anyag pótlás, ha az adott növény számára összeállított tápoldatokat, táprudakat alkalmazzuk.
Vérvirág - Scadoxus multiflorus kényes növény, nagyon tápanyagigényes. Tápdús földbe ültesse, és csak ha megerősödött, és melegebb lesz az idő is, akkor ültesse ki. Minden tavasszal és nyáron (a virágzás kezdetéig) tápoldatozni kell. A laza szerkezetű föld alatt sarjhagymák fejlődnek, amelyeket - óvatosan leválasztva - fel lehet használni a szaporításhoz. A kis hagymának három évre van szüksége ahhoz, hogy virágzóképes növény fejlődjék belőle. Tavasztól a virágzás befejeztéig a talajnak állandóan nyirkosnak kell tartani, de a cserép nem állhat a vízben! Ősztől tavaszig mérsékelten kell öntözni, hogy földje ne száradjon ki teljesen. Téli hőigénye minimum 10 fok, de hűvös szobában is teleltethető.
Az Actellic raktári kártevők ellen ajánlott rovarölő szer, nagyon jó gőzhatással rendelkezik, ezért vált be zárt légterű helyek kártevői (raktári kártevők) ellen. A rézszulfáttal valószínű, hogy hatását lecsökkentette, a lúgos vegyület nem keverhető más növényvédő szerekkel. Ha a permetlé keverésénél az oldat áttetsző volt, nem figyelt meg benne kicsapódást, akkor nem károsította a fát. A téli lemosó permetezésnél a rézszulfáthoz a fán áttelelő rovarok ellen olajtartalmú szereket szoktak keverni. Példáil: Agrol, Biola, Vektafid A. Ennek oka, hogy alacsony hőmérsékletnél a többi rovarölő szer általában nem tudja kifejteni hatását.