1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A jonathán almafa porzófái: Elstar, Gala, Gloster, Golden klónok, Granny Smith, Idared, Red Delicious. Jonagold almafa porzófái: Cox Orange, Jonathan, Gloster, Idared
A yuccáknál egy természetes folyamat a "felkopaszodás", eredeti élőhelyén is gyakori, így védi meg magát a forróságtól, vagy esetenként a fagytól. Ha a felkopaszodás üteme túlságosan gyors, akkor pedig valamilyen tartásbeli hiba lehet az oka. Ez leggyakrabban a tápanyaghiány, amelynek pótlására a levéldísznövények számára kifejlesztett folyékony műtrágya használható (a csomagoláson jelzett kezelési útmutató betartásával). Emellett lényegesen jobb, fajlagosan talán olcsóbb is az Osmocote hosszú hatóidejű, gyantaburkos műtrágya készítményei, amelyet a talaj felső rétegébe kell keverni.
A kálla gumót nem egyszerű gondozni, lassan hajt ki, úgyhogy egy darabig még legyen türelemmel! A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de ne a tűző napra! A Canna gumókat elültetheti a kertbe is, de ha dézsába szeretné, számolni kell vele, hogy szép nagyra fog nőni, ezért legyen elég helye. Nagyobb méretű edényt javasolnék.
Valószínű, hogy inkább a kártevők miatt hullanak a levelei. MMég megmenthető a növénye. Tegye fényes helyre, gondoskodjon róla, hogy érje friss, de nem hideg levegő! Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet általános virágfölddel! És a kártevők elleni lemosást ismételje meg!
Melyiket a 35 ezerből? Fejlődési időszakban (nyáron)általában hetente télen havonta vagy egyáltalán nem(fajtól függ). Az sem mindegy (mikor)milyen összetételű a táp és mekkora a koncentrátuma. Tehát kellene tudnom miféle orchideája van! Üdv