1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A nyílgyökeret a közvetlen napsugaraktól kímélni kell. Magas páratartalmat igényel! Épp ezért, naponta permetezzük szoba hőmérsékletű klórmentes tiszta vízzel. Nyáron hetente 2-3 alkalommal locsoljuk , télen elég hetente egyszer. Nagy hőigényű, nyáron 20-24 C-ot szereti, de a 18-20 C -on is jól érzi magát. A földjét állandóan nedvesen kell tartani. Télen langyos vizet használjunk az öntözéséhez. Ha véletlenül elhanyagolnánk, és a földje nagyon kiszáradna, akkor fontos, hogy a cserepet egy kád vízbe helyezzük, míg a föld a számára megfelelő mennyiségű vizet felissza. A sok napfény a lombozat elsárgulásához vezethet. Ilyenkor égési sérülések jelenhetnek meg a levelek felszínén. A száraz leveleinek eltávolítását csupán indokolt esetben tegyük!
A licsi (Litchi chinensis) szubtrópusi igényű növény, ami azt jelenti, hogy plusz 5-30 fok közötti hőmérsékleten kell tartani. Igényes, csak a mély rétegű, humuszos, vízzel jól ellátott talajon, legjobban a viszonylag hűvös, száraz telű szubtrópusi klímában fejlődik. Eredeti hazájában (Dél-Kína) terebélyes fává nő, de itthon jóval lassabban fejlődik. Meglehetősen vízigényes, de a túlöntözés gyökérrothadáshoz vezet. Elvileg ki lehet ültetni, de nálunk hidegek a telek ahhoz, hogy megússza kint a kertben az elfagyást.
Valóban, ez kerti kála. A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kertet, amikor tavasszal a növény elkezd hajtani akkor a locsolást is emeljük és tartsuk nedvesen a földjét.
Virágzás környékén mindenképpen bór tartalmú lombtrágyát kell kijuttatni, mert az elősegíti a virágzást is és a megtermékenyülést is. A későbbi időszakban javasolt olyan lombtrágyát alkalmazni, melyekben többféle tápelem van. A szőlő szempontjából a kálium, kalcium, vas, bór magnézium különösen fontosak. Ha a talaj homokos szerkezetű, akkor sajnos a tápanyagban is elég gyenge.
Érdemes lenne alaposan visszavágni a fát, és ha kihajt, akkor még él, ha nem, sajnos új gondozni való fát kell választani. Gratulálok, a kislánya csodálatos, nagyon szép dolog, hogy gondozza azokat a fákat, amiről már lemondtak mások.