1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!