1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A hegyi babér kiváló gyógynövény, Treemail Dísznövény Csomagküldő Szolgálatnál megrendelhető.
A Jurassica elég ritka növény, a napos, világos helyet kedveli, közepes vízigénye miatt hetente 1-2x öntözni kell, a tápoldat is fontos neki. A leveleit -ha nincs rajta kórokozó- és ha rendesen öntözve van, akkor természetes fejlődése miatt dobja le, nyár végén sok pálmaféle, és egzotikus növény elhullajtja az alsó leveleit.
Olyan fűmagkeveréket kell venni, amelyben az alábbi fűfajták is megtalálhatóak, vagy akár 1 közülük, mert az biztosan tartós lesz. A dobozra rá van írva, hogy az adott fűmag milyen fűkeverékeket tartalmaz. TippanokA díszgyep keverékek egyik alapösszetevője, lassan növekedő fajta, mely finomlevelű, zárt gyepet képez. Talajban nem válogatós, de a jó vízellátású földben szebben fejlődik. Igényli a folyamatos nyírást, a legjobb, ha 2,5-3 cm magasra nyírjuk. Csillagpázsit Egy különleges, földön heverő, dúsan leveles szárú fűfajta, amely széles, szürkészöld levelekkel díszít. Lazább, illetve középkötött talajban szépen fejlődik, meleg, napos helyet kíván. Tavasszal később kel ki, de ahol egyszer megtelepszik, szinte kiirthatatlan gyepet képez. A taposást jól tűri, az öntözést és az árnyékolást nem kedveli. A csillagpázsit egymagában is alkalmas gyepnek, hiszen igénytelen, és nagyon jól bírja az igénybevételt. Pusztai csenkeszTömötten bokros növekedésű, sötétzöld levelű fűféle. Talajban nem válogatós, jól bírja a szárazságot, egymagában is alkalmas gyeptelepítésre. Hosszú életű faj, amely kevés nyírással és öntözéssel is beéri. Füvesítésre a legoptimálisabb időpont a kora tavaszi illetve kora őszi időszak. őszi füvesítést érdemes minél előbb elvégezni, hogy még a csapadékos idő beállta előtt összesűrűsödjön a fű. A túl késői vetés hátránya, hogy a téli csapadék összemossa a magokat, így tavasszal szükséges lehet egy újabb felülvetés, illetve a terület áthengerezése. Az ősszel elvetett de ki nem kelt magvak nagy része a tavasz elején, amikor a talaj hőmérséklete eléri a 6 celsius fokot, kicsírázik. Még több info: Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk! Gyepesítés fűmagvetéssel Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés!
Az elefántlábat egész évben visszafogottan kell öntözni, télen majdnem egyáltalán. Tápoldatozni ültetés után egyáltalán nem szabad, csak nyáron tápoldatozza és akkor is csak havonta. A kaktuszok számára kapható tápoldat jó neki. Nyáron akkor öntözzük, mikor a földlabda teteje "kopogó" száraz. Átültetni akkor kell, mikor a növény kinövi cserepét; lehet ez évente vagy 2-3 évente. Mindig csak kevéssel nagyobb cserépbe ültessük, lehetőleg lapos legyen és kicsivel szélesebb, mint a törzsgumó. A földje kaktuszföld legyen.
Egyes fajták növekedési erélye akár az 1 méter/évet is elérhetide a normál növekedési erélye 60-85 cm/év. Amennyibem sövénynek ültetjük, akkor a tőtávolság legyen 75-100 cm. Magról ültetés:A magokot 1 napra áztassuk langyos vízbe, majd vessük komposzt tőzeg és fenyőlomb keverékébe, takarjuk 1-2 cm homokkal. Ritkán öntözzük, de ne hagyjuk kiszáradni. Az első 1-2 télen hideg, de fagymentes helyen teleltessük.