1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A pajzstetvek ellen nem elég egyszer védekezni. Kéthetente ismételje meg a vegyszeres kezelést. Esetleg próbáljon meg más növényvédő szereket használni pl. Vektafid, Decis. Az 1-3 %-os kenőszappan-oldat az élő és elhalt pajzstetvek lemosására jó, továbbá ezzel a ragacsocs bevonatot is eltávolíthatja a növények leveléről, száráról.
Én a smaragdtuját javaslom Önnek, amely a nyugati tuja (Thuja occidentalis) egyik oszlopos növekedésű fajtája. Sűrű lombja télen sem, vagy csak kis mértékben barnul. Öntözött környezetben, tápdús talajon fejlődik a legjobban. Nagyobb cserépbe ültetve, rendszeresen gondozva hosszú ideig szép dísz lehet boltja előtt.
A pálmaliliomok a legkönyebben tartható növények közé tartoznak, lehet, hogy nem sikerült begyökeresedni rendesen az ön példányának, de szerintem előbb-utóbb beindul. Ha nyáron szabadba tudja tenni, azt biztos meghálálja.
Az örökzöld cserjék közül javaslom például a tiszafát (Taxus baccata), puszpángot (Buxus sempervirens). Talajtakarónak a borostyánt (Hedera helix) és a meténget ajánlom (Vinca minor).
A farontó lepke ellen nem könnyű védekezni. Ha kivágja a fa törzséből azt a részt, ahol a károsítást tapasztalta, akkor sem biztos, hogy megtalálja az állatot. A permetező szerek nem jutnak el az állathoz. A legegyszerűbb védekezés az, ha egy kötöződrótot feltolunk a járatba és döfködünk vele. A farontólepkéről többet is megtufhat alábbi cikkünkből.