1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) jól láthatóan mutatja ha nem érzi jól magát. <p>Amenniyben levelei kicsik és ép szélűek maradnak, akkor számára kedvezőtlen életkörüményeire gyanakodhatunk. Ahhoz hogy nevéhez híven hatalmasra nőjön elegendő vízre, tápanyagra és páratartalomra van szüksége. Nem szereti a közvetlen napfényt mert levelei megperzselődhetnek. Válasszon egy világos helyet növényének s amenniyben lehetséges ne mozgassa. Leveleiről érdemes néha lemosni a rárakódott port. <p>További részleteket olvashat a növényről alábbi cikkünkben:
A mamutfenyő gyorsan növő faj. Mély, tápanyagokban gazdag talajt igényel. A sekély meszes talajokat nem szereti. Csak a nagyon fiatal egyedek viselik el a félárnyákot, árnyékot, az idősebb fák szenvednek árnyékban. Idős korukban viszont jobban elviselik a szárazságot, fiatal korukban páraigényesek. A szennyezett levegőjű környezetet nem viseli el. 30-50 cm magasság elérésekor ültesse végső helyére, utána már ne bolygassa. A fiatal egyedeket gyakran és bőven kell öntözni.
Próbáljon meg permetrin + tetrametrin hatóanyag-tartalmú szerrel (Chinetrin) védekezni ellenük.
Próbáljon meg olyan ultrahangos kártevő riasztót beszerezni, amely jó tücsök ellen is. Ezzel sikerülhet távoltartani udvarától a tücsköket.
A bogyókon lévő fehér bevonat a lisztharmat. Ellene június második feléig folyamatosan kell védekezni. A szüret után pedig akár kiegészítő kezelésekre is szükség lehet. Permetezésre dinokap, kinometionát, pirazofosz hatóanyagú szerek javasolhatók.