1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
Kedves Jucek! Igen érdemes befújni! A permetezés után azonnal lehet beszórni műtrágyával. Az év bármely szakában lehet fújni ezt a szert, de érdemes nyáron kezdeni, amikor a muhar elkezd kinőni, de ilyenkor már virágzik, a magok meg áttelelnek, a muhar viszont kifagy, mivel nem évelő gyom! De ettől függetlenül le lehet fújni most is a füvet.
A következő oldalakon próbáljon szerencsét: http://www.dulakert.hu/dulakert.html http://www.tuja.hu/ Második lehetőségként tegye fel kérdését a fórumunkon vagy a Facebook falunkra, hátha az olvasók pontosabb választ tudnak adni.
Kedves Érdeklődő! Ez a páfrány szórt fényt igényel, a közvetlen napfény káros. Továbbá magas páratartalmat, rendszeresen permetezni kell a növény levelit. Legjobb hely számára egy párásabb zárt térben van. Öntözni rendszeresen lehet, tartsuk egyenletesen nyirkosan földjét. Nem szabad túl sokat öntözni, különben rothadásnak indul a növény. Permetezéshez és öntözéshez lehetőleg szobahőmérsékletű lágy vizet használjunk. Tápoldatozni mérsékelten szabad, a leveles növényeknek való táp 50 %-osra higított oldata elegendő a Nephrolepis páfrányoknak. A fakulás oka tehát lehet a közvetlen napfény, a sok tápoldat vagy a túlöntözés. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt trendkert
Üdvözlöm! A loncot lehet nevelni cserépben is, de inkább dézsát javaslok, mert kell neki a hely. Télen fagyérzékennyé válnak a cserjék is cserépben, vagy dézsában, mert nincs óltalmazó föld, ami védené a gyökeret. Selyem akácot is hasonlóan lehet tartani, de inkább mindkettőt a kertbe ültetném ki! Télen vermelni, vagy takarni kell a cserepet!
A képen egy lila szerencsenövény (Oxalis regnellii 'Triangularis') látható. A növény Brazíliából száramzik. Szép lila színű levelei tavasszal jelennek meg. Fehér virágai vannak. A hűvösebb környezetetben érzi jól magát (főleg virágzáskor): éjjel 13-18 °C, nappal ne legyen több, mint 24 °C. A világos helyet szereti, de közvetlen napfény ne érje. Két öntözés között hagyjuk enyhén kiszáradni a talajt. Soha ne álljon a víz alatta. Virágzás alatt két-három hetente lehet tápoldatozni, amúgy elég másfél havonta. Télen ne öntözzük ne is tápoldatozzuk, ilyenkor visszahúzódik a talajába, hagyjuk teljesen kiszáradni (1-3 hónap). Kora tavasztól aztán hajtatható.