1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A ricinus (Ricinus communis) valóban egyéves növény, a tél beálltával elfagy. A magjait áprilisban kell állandó helyre vetni. A magjaival óvatosan kell bánni, mert erősen mérgező.
Pergola befuttatására olyan növényt kell választanunk, ami nem olyan gyors növekedésű, hogy egy év alatt befussa a pergolát, aztán ne tudjon majd merre nőni. <p>Lehet már olyan kivit (Actinidia sp.) kapni, ami fagyálló, s alkalmas futtatásra; szép virágúak a különböző iszalag (Clematis alpina, C. vitalba) fajok, vagy a loncok közül a Lonicera x brownii, na és persze a különböző futórózsák.
A banán télen-nyáron sok fényt, vizet és tápanyagot igényel, különösen a nyári hónapokban. Bár ilyenkor nem szokás, de mégis segíthet a banánon, ha még idén friss, tápanyagban gazdag virágföldbe átülteti.
Az istállótrágyát lehetőleg ősszel kell kiszórni és ásással a talajba forgatni. Így a szerves anyag tavaszig elbomlik, a tápanyagok pedig a növények gyökerei számára felvehetővé válnak. Amennyire a gyökerek engedik közel lehet menni a fákhoz is. <p>Bővebben alábbi cikkeinkben olvashat a trágyázásról.<p>A lopótök akkor szedhető amikor héja megvastagszik és kisárgul, szára kemény és barna lesz. Legajánlatosabb az első fagyokig a növényen hagyni, majd néhány centis szárral kell leszedni. Majd meg kell mosni 3%-os hiperolos vízben, majd huzatos, aránylag meleg helyen ki kell szárítani.
Ha már kora tavasszal virégző évelőket szeretne kertjébe, érdemesebb cserepes évelőt vásárolni - már kb. 150 Ft-tól kezdődnek ezek árai. Kora tavaszi magvetéssel inkább csak a következő évi virágzás garantált.