1556. Így lesz meseszép a ciklámen!
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A ciklámen fűtött, meleg szobában nem érzi jól magát, az egész növény díszét veszti. Hűvös szobában, üveges verandán, télikertben, vagy a két ablak között hosszú ideig gyönyörködhetünk benne.
A csírák enzimbombák. A növény felneveléséhez szükséges hatalmas mennyiségű enzimet tartalmaznak. Gondoljuk csak el, hogy egy icipici csírában már benne található a kifejlett növény teljes tervrajza és energiája. lássuk, mit és hogyan érdemes csíráztatnunk!
Fecskéink és más vonuló madaraink számára az elkövetkező napok és hetek a hiperevés jegyében telnek el, hogy amint megfelelő zsírtartalékot halmoztak fel, elindulhassanak a hosszú útra északra – hazafelé, hozzánk! A repülés a legnagyobb energiaigényű mozgásforma, ráadásul a kistestű énekesmadarak normál állandó testhőmérséklete 41-43 ºC, ezért számukra létkérdés a szinte folyamatos táplálkozás. A fecskék számára a következő hetek különösen nagy kihívást jelentenek!
A vegetáriánus étrendnek sok fajtája létezik, de lényege mindegyiknek az, hogy követőik a táplálkozásukból száműzik a húst, vagy az állati eredetű termékeket.
A méreganyagok sajnos mindenütt jelen vannak. A vízben, a levegőben, a táplálékokban és a kozmetikai szerekben is. Elkerülni őket nagyon nehéz, ennek ellenére érdemes odafigyelni, hogy mennyi juttatunk be belőlük szervezetünkbe. Melyek azok a tünetek, amelyekkel tested jelez? Lássuk és a mérgező anyagok listáját is!
A kínai leander másnéven selyembokor (selyemkoró) (Asclepias curassavica) évelő kis bokor, a trópusokról származik. Feltűnően élénkszínű piros-sárga virágfürtjeivel díszít. Sokan leandernek nézik, ahhoz hasonló levele miatt. Nyáron kertbe kiültethető, de tartható cserépben vagy dézsában is. Télen 10-15°C-on, világos pincében átteleltethető. Magjait januárban ültesse el laza szerkezetű földbe, tartsa meleg 20-25°C-os helyen, ilyen melegben indul a csirázás és tud gyökeresedni a növény.
Ha teljesen sötét van, az nem a legideálisabb, mivel a tövek megnyúlnak, legyengülnek. Ha lehet, valamivel világosabb helyet kell keresni a muskátlinak.
A krizantém eredendően tűri a téli időjárást, de extrém hideg esetén valóban elfagyhat, ezért célszerű lombbal vagy egyéb eszközzel takarni. Az újabb nemesítésű és intenzíven hajtatott növények, amelyeket a virágboltok most árulnak, már gyengébben bírják a fagyokat, de szerintem takarás mellett meg lehet próbálni az átteleltetést, természetesen nem cserépben hanem a földben tartva.
A vizinövények között vannak fagyérzékeny és fagytűrő növények. Az utóbbiakat nyugodtan a tóban hagyhatjuk biztosítva a megfelelő vízmélységet, de az előzőknek fagymentes helyet kell biztosítanunk. Ez lehet egy világos pince, ahol egy kádban átteleltethetők. Ezek közé tartoznak a következő fajok pl.: <p> - Indiai lótusz (Nelumbo nucifera)<p> - Tündérrózsa (Nymphaea sp.) <p> - Kagylótutaj (Pistia stratoides) <p> - Tömött sellővirág (Pontaderia cordata)
A levendula télálló és fagytűrő növény, a kertbe kiültetve minden gond nélkül átvészeli a telet. Az idősebb bokrokat tavasszal érdemes metszeni, megfiatalítani.