1561. Itt vannak a trükkök, hogyan gondozd a cserepes hortenziát!
Hortenziát cserépben is lehet nevelni! Ezekre érdemes figyelni, hogy sokáig szép maradjon.
Hortenziát cserépben is lehet nevelni! Ezekre érdemes figyelni, hogy sokáig szép maradjon.
A Hoya, más néven viaszvirág, nevét a fehér virágainak köszönheti, melyek mintha viaszból, vagy porcelánból készültek volna. Thomas Hoy után kapta nevét. Származási helye Kína, India, Ausztrália.
Ha Ön kedveli a különleges kerti ritkaságokat, látogasson el a Treemail Dísznövény Csomagküldő Szolgálat honlapjára, ahol több mint 600 gyönyörű növény közül választhat, és mindössze pár kattintással meg is rendelheti kedvenceit!
Feladatunk egy XIX. század végi felújított ház kertjének rendezése, kialakítása, megőrizve az akkori stílus és építészet jellemző formáit és vonalait. Mindezt a modernkori lehetőségekkel és technikákkal párosítva, hogy végül egy harmonikus és szép kertet kaphassunk.
Hosszú idő után végre megállt a sertésállomány csökkenése Magyarországon, sőt minimális növekedés is volt 2009-ben - mondta a Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke a webriport.hu által rendezett szakmai konferencián szerdán Budapesten.
Kedves Marianna! A képek alapján ki merem jelenteni, hogy fagyás sérülések, nem betegség, vagy kártevő! Vágja vissza az élő, egészséges részekig és sokat öntözze, tegye napos helyre. A tartási körülmények jók, ne változtasson!
Üdvözlöm! A keserű mandulát elsősorban a gyógyszeripar hasznosítja. A kertekben édes, azaz az "ehető" mandulákat szokták ültetni, szerintem azok az Ön fái!
Tisztelt Valcsi! A képen látható epernek a levelén és a virágon lévő szürkés barna foltok vagy a rovarölősszer enyhe perzselése lehet fiatal növényi részeken vagy sárgás vöröses szélel a szamóca citiás levélfoltosságára utalnak. A beteg vagy perzselt leveleket részeket távolítsuk el és a növénty a következő gombaölőszerekkel permetezzük le - Dithane-M45. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Maria! A Rhododendron a talajra nagyon érzékeny, kimondottan a savanyú talajt szereti (keverjen a földjéhez erősen savanyú kémhatású tőzeget) és rendszeresen öntözze Rhododendron tápoldattal. A félárnyékos hely a megfelelő a számára, a tűző napot egyáltalán nem kedveli.
Kedves Ági! Megfelelő öntözés és tápanyag utánpótlás mellett szerintem ebben a jó időben néhány hét múlva biztosan fog látni pozitív változást.