1561. Itt vannak a trükkök, hogyan gondozd a cserepes hortenziát!
Hortenziát cserépben is lehet nevelni! Ezekre érdemes figyelni, hogy sokáig szép maradjon.
Hortenziát cserépben is lehet nevelni! Ezekre érdemes figyelni, hogy sokáig szép maradjon.
A Hoya, más néven viaszvirág, nevét a fehér virágainak köszönheti, melyek mintha viaszból, vagy porcelánból készültek volna. Thomas Hoy után kapta nevét. Származási helye Kína, India, Ausztrália.
Ha Ön kedveli a különleges kerti ritkaságokat, látogasson el a Treemail Dísznövény Csomagküldő Szolgálat honlapjára, ahol több mint 600 gyönyörű növény közül választhat, és mindössze pár kattintással meg is rendelheti kedvenceit!
Feladatunk egy XIX. század végi felújított ház kertjének rendezése, kialakítása, megőrizve az akkori stílus és építészet jellemző formáit és vonalait. Mindezt a modernkori lehetőségekkel és technikákkal párosítva, hogy végül egy harmonikus és szép kertet kaphassunk.
Hosszú idő után végre megállt a sertésállomány csökkenése Magyarországon, sőt minimális növekedés is volt 2009-ben - mondta a Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke a webriport.hu által rendezett szakmai konferencián szerdán Budapesten.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.